گروه : همدان
حوزه :
شماره : ۱۳۹۶۱۰۲۸۰۰۰۵۳۴
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۹:۴۰ ق.ظ
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان خبر داد اهدای مجلات آموزشی و فرهنگی به دانش‌آموزان روستای سراوک رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان از اهدای مجلات آموزشی و فرهنگی توسط معلمی به دانش‌آموزان روستای سراوک خبر داد.

سعید محبیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان از اهدای مجلاتی در حوزه کودکان توسط عضو کتابخانه عمومی اعتمادیه به دانش‌آموزان روستای سراوک خبر داد و اظهار کرد: معلم همدانی عضو کتابخانه عمومی اعتمادیه مجلات آموزشی و فرهنگی شماره‌های قبل موجود را از طرف کتابخانه اعتمادیه به دانش‌آموزان خود در روستای سراوک اهدا کرد.

وی با بیان اینکه هدف اصلی از اهدای این مجلات آشنایی بیشتر دانش‌آموزان به ویژه در روستاها و مناطق محروم با فضای کتاب و کتابخوانی است، گفت:‌ ارائه منابع و خدمات برای تامین نیازهای افراد و گروه‎های مختلف از اهداف ما بوده که با گسترده‎ کردن این خدمات، می‌توان نقش مهمی در توسعه سطح فرهنگی جامعه حتی در نقاط دوردست نیز ایفا کرد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان بیان کرد:‌ با پیشنهاد خانم سپهری از اعضای کتابخانه و معلم دوره ابتدایی روستای سراوک و همچنین همکاری کتابداران کتابخانه عمومی اعتمادیه، مجلات شماره‌های قبل کتابخانه با توجه به گروه سنی کودکان توسط وی به دانش‌آموزان اهدا شد.

وی عدم دسترسی به منابع علمی و همینطور علاقه‌مند بودن دانش‌آموزان به مطالب فرهنگی و سرگرمی مجلات، مهمترین عامل انجام این کار خلاقانه دانست و افزود: امیدواریم در آینده بتوانیم از ظرفیت بیشتری در این حوزه استفاده کرده تا هم عامل جذب عضو به کتابخانه و هم در ارتقاء سطح مطالعه جامعه موثر باشیم.

محبیان با اهمیت به اهدای کتاب، خاطرنشان کرد:‌ چنانچه فرهنگ اهدای کتاب در جامعه رواج پیدا کند گام های مهمی در توسعه کتابخوانی برداشته می شود.

وی با تاکید به اینکه امیدوارم مردم کتاب‌های خوانده شده را در خانه‌ها حبس نکنید، زیرا با اهدای آنها می توانند دانایی را به دیگران اهدا کنند،  خواستار توجه به این موضوع شد.

انتهای پیام/89026/ 20