گروه : اقتصادی
حوزه : نفت و انرژی
شماره : ۱۳۹۶۱۱۰۱۰۰۰۲۱۰
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۲:۰۶ ب.ظ
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی تهران اعلام کرد تکمیل 26 مجتمع آب‌رسانی روستایی تهران تا پایان سال آینده/ فرآیند بهداشتی شدن آب روستاها سرعت می گیرد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران از احداث و تکمیل 26 مجتمع آبرسانی روستایی و همچنین 18 پروژه تک روستایی تا پایان سال 97 خبر داد و گفت: مجتمع های آبرسانی تأمین، تولید و توزیع آب شرب بهداشتی روستاها را آسان‌تر می کند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت آبفای روستایی استان تهران، رضا پوررجب با اشاره به شرایط منابع تأمین آب در سطح کشور و به ویژه استان تهران و همچنین موقعیت خاص روستاهای استان گفت: مجتمع‌های آب‌رسانی تأمین، تولید و توزیع آب شرب بهداشتی برای روستاهای تهران که گاه از جمعیت هایی اندازه یک شهر برخوردارند بسیار مطلوبتر نموده و کنترل آبرسانی به این روستاها نیز در این روش آسان‌تر می‌شود.

مدیر عامل آبفار استان تهران افزود: با اعتباری که از صندوق توسعه ملی برای طرح‌های آبرسانی در نظر گرفته شده و همچنین برنامه ریزی‌های صورت گرفته نسبت به ایجاد تأسیسات و تجهیزات آبرسانی شامل حفر و تجهیز چاه، خط انتقال، شبکه، ساخت مخازن زمینی و هوایی و فرآیند بهداشتی نمودن آب اقدام می‌کنیم.

پوررجب میزان اعتبار مصوب برای آبفا استان تهران را 420 میلیارد ریال اعلام کرد و ادامه داد: با اتمام پروژه ها جمعیتی بالغ بر 150 هزار نفر در سطح 222 روستا از آب سالم و بهداشتی بهره مند خواهند شد.

به گفته وی، در سال 95 تعداد 13 مجتمع آبرسانی در راستای آبرسانی به جمعیت 111 هزار نفری برای 52 روستا تکمیل و به بهره برداری کامل رسید

انتهای پیام/