گروه : اجتماعی
حوزه : آموزش و پرورش
شماره : ۱۳۹۶۱۱۰۱۰۰۰۷۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۲:۰۳ ب.ظ
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش: آموزش به کودکان موجب اصلاح رفتار بزرگسالان می‌شود/ در حوزه آموزش چند فرهنگی ضعیف عمل کرده‌ایم معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: در طرح پلیس همیار، همگان دیدند که آموزش به نوآموزان چقدر مؤثر و مفید است و به نظر می‌رسد آموزش به کودکان به اصلاح رفتار بزرگسالان می‌انجامد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در جشنواره «ایران من» که امروز در دبستان شهید محلاتی منطقه 2 تهران برگزار شد، اظهار داشت: این جشنواره فرصت خوبی برای آموزش مهم‌ترین مهارت یعنی آموزش مهارت چند فرهنگی در دوره پیش‌دبستانی است.

وی افزود: این جشنواره تنوع خوبی از خرده فرهنگ‌ها داشت؛ متأسفانه در بحث چندفرهنگی تاکنون کم کاری داشته‌ایم و تنوع قومی که نشانه‌ای از سوی پروردگار معرفی شده، در کشور به خوبی آموزش داده نشده است و به جای تقویت هویت ملی، کارکرد برعکس دارد.

حکیم زاده اضافه کرد: ما باید نوآموزان را به این سمت ببریم که این تنوع قومی را ارزشمند ببینند زیرا هویت ایرانی، جامع و یکپارچه است و در دل خود برخاسته از همه خرده فرهنگ‌هاست.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: در تهران به ایجاد این آموزش فرهنگی بیشتر از سایر نقاط نیاز داریم و با توجه به شرایط امروز جامعه و گسترش شبکه‌های اجتماعی، باید با آموزش احترام به فرهنگ‌ها و تفاوت‌ها که گاهی به دلیل عدم اطلاعات، دستمایه تمسخر می‌شود، فرهنگ کشور را در این زمینه بالا ببریم.

وی با اشاره به اهمیت آموزش در دوره پیش دبستانی گفت: در طرح پلیس همیار، همگان دیدند که آموزش به نوآموزان چقدر مؤثر و مفید است و به نظر می‌رسد آموزش به کودکان به اصلاح رفتار بزرگسالان می‌انجامد.

حکیم زاده ادامه داد: تقویت هویت ملی از تأکیدات سند تحول بنیادین است و برگزاری چنین جشنواره‌هایی، ما را برای رساندن به این مهم یاری می‌کند.

وی تصریح کرد: آموزش عینی و درگیر شدن نوآموزان در آموزش، باعث ماندگاری و عمیق شدن آموزش‌ها خواهد شد.
انتهای پیام/