گروه : علمی و دانشگاهی
حوزه : آموزش
شماره : ۱۳۹۶۱۱۰۱۰۰۱۵۷۳
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۴:۲۹ ب.ظ
طی نامه‌ای دانشجویان دکتری برای رفع مشکلات صنفی خود از نمایندگان مجلس کمک خواستند جمعی از دانشجویان دکتری طی نامه‌ای از هیات رئیسه و نمایندگان مجلس خواستند مطالبات و مشکلات صنفی آنها را پیگیری و پاسخی عملی به این مطالبات بدهند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، جمعی از دانشجویان دکتری طی نامه‌ای از هیات رئیسه، روسا و اعضای کمیسیون تلفیق و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خواستند مطالبات و مشکلات صنفی آنها را پیگیری و پاسخی عملی به این مطالبات بدهند.

متن این مامه به شرح زیر است:

« هیأت رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی

نمایندگان و ریاست محترم کمیسیون‌های تلفیق بودجه و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مسئولین و متولیان رسیدگی به مسائل نظام آموزش عالی

احتراما به استحضار می‌رساند ما دانشجویان دکتری وزارت علوم سراسر ایران طی 8 اخیرا پیگیری‌ها و دیدارهای مکرر و متوالی با نمایندگان مجلس، مسئولین وزارت علوم، هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و تمامی نهادهای ذیربط را داشته‌ایم و در تمامی پیگیری‌ها مسائل فرادستگاهی وزارت علوم از مطالبات خویش را از مجلس محترم و با ارائه راهکارهای کارشناسی شده تسلیم کرده‌ایم.

از کمیسیون تلفیق و آموزش انتظار برقراری پژوهانه (کمک هزینه بلاعوض درازای کار پژوهشی و تعهد عدم اشتغال دانشجویان دکتری روزانه) نیز تصویب طرح ارتباط دانشگاه و صنعت و بنیادهای اقتصادی کشور را داشتیم. علیرغم تماموعده‌های مساعد مسئولان ذیربط و نمایندگان مجلس، پژوهانه که اصلا مطرح نشده و مصوبه الحاقی به تبصره 9 لایحه بودجه 97 نیز به طور ناقص و کاملا فسادخیز و به نام دانشجویان دکتری تصویب شد و در حالی که تمامی جامعه علمی و غیرعلمی را شامل شده و هیچ ساختار نظارتی در آن لحاظ نشده است.

به گزارش فارس، این دانشجویان روز گذشته برای پیگیری این مطالبات  در مقابل مجلس شورای اسلامی  تجمع و خواستار پاسخ عملی نمایندگان مجلس به این مطالبات شدند.

انتهای پیام/