گروه : کهگیلویه و بویراحمد
حوزه :
شماره : ۱۳۹۶۱۱۰۱۰۰۱۶۴۵
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۴:۵۰ ب.ظ
در گردهمایی دوره‌ای معاونین آموزشی و کارشناسان مطرح شد تحصیل 23 درصد دانش‌آموزان کهگیلویه و بویراحمد در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: 23 درصد از دانش آموزان در مقطع متوسطه در استان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش هدایت شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، عصر امروز گردهمایی دوره‌ای معاونین آموزشی و کارشناسان شهرستان ومناطق 13 گانه استان به میزبانی شهرستان گچساران در سالن کنفرانس فرمانداری برگزار شد.

هادی زارع‌پور مدیر کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویر احمد در جمع معاونین آموزشی و کارشناسان مناطق آموزشی 13 گانه استان کهگیلویه و بویراحمد  با اشاره به سند تحول بنیادین اظهار کرد:  هیچ گونه برنامه‌ای در آموزش و پرورش نباید با سند تحول بنیادین که برای آموزش و پرورش تعریف شده مغایرت داشته باشد.

 مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد  ادامه داد:  یکی از برنامه‌های سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش کاهش 12  هزار ساعت حق التدریسی به 5 هزار ساعت است که این امر تحقق یافته است.

  وی  در ادامه به توزیع متوازن رشته‌ای در کل کشور اشاره و عنوان کرد: 54 درصد از کل دانش آموزان متوسطه گرایش به رشته علوم تجربی دارند و این در حالی است که دانش آموزان مقطع متوسطه کمتر به رشته ریاضی  گرایش دارند که این امر یک خطر جدی برای کشور و استان است.

 زارع پور  افزود: تلاش کنیم که دانش آموزان  را به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار ودانش  سوق دهیم چرا که جامعه به مهارت نیاز دارد.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه  هر دانش آموزی تا پایان دوره متوسطه باید یک مهارت را آموزش ببیند، گفت: تا پایان برنامه توسعه ششم 50 درصد  از دانش آموزان باید به رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش سوق داده شود این در حالی است که 23 درصد از دانش آموزان مقطع متوسطه  در استان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش هدایت شده‌اند.

 زارع پور  در ادامه با اشاره به فصل سرما و مناطق آموزشی سردسیری این استان ابراز کرد: مدیران و معاونان موظف هستند وسایل گرمایشی مدارس را کنترل کنند تا از هر گونه حادثه ناگوار جلوگیری شود.

وی افزود: تا کنون در بحث پرداخت هزینه‌های آب، برق و گاز سرانه مدارس تا کنون پرداخت نشده است.

 این مسوول با بیان اینکه عملکرد معلمان در شهرستان‌ها و مناطق در بحث میانگین نمرات دانش آموزی در دوره اول و دوم مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت، تصریح کرد:  در شهرستان‌ها و مناطق استان  معلمانی که عملکرد خوبی ندارند مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

 مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از برخی از دبیران گفت: دبیران علوم پایه از تجهیزات آزمایشگاهی  و هنرستان‌ها از تجهیزات کارگاه‌ها در زمینه آموزش استفاده نمی‌کنند.

زارع پور در بخش دیگر از سخنان خود عنوان کرد: مجلات رشد معلم و دانش آموزی مطالب خوب و ارزشمندی وجود دارد که متاسفانه در شهرستان‌ها و مناطق از این مجلات استفاده نمی‌‌شود.

 وی به ترویج کتاب‌ خوانی در مدارس اشاره و خاطر نشان کرد:  باید فرهنگ کتاب و کتاب خوانی را در مدارس ابتدایی شروع کرد.

 زارع پور در ادامه به طرح تعالی در استان اشاره و ابراز کرد: در این طرح 12 مدرسه در استان به مرحله کشوری که از این تعداد 6 مدرسه رتبه ممتاز را کسب نموده‌اند که از این تعداد 4 مدرسه از شهرستان گچساران حائز رتبه برتری شدند.

این مسوول در ادامه به مدارس غیر دولتی و هیئت امنایی اشاره و خاطرنشان کرد:  نظارت جدی بر کار این مدارس باید صورت بگیرد.

 زارع پور افزود: در زمینه پاسخگویی به مکاتبات ادارای و برخورد مناسب با همکاران فرهنگی با اولیا دانش آموزان باید صورت بگیرد.

انتهای پیام/82031 /40