گروه : اقتصادی
حوزه : راه و مسکن
شماره : ۱۳۹۶۱۱۰۸۰۰۰۳۴۵
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۸ - ۹:۵۲ ق.ظ
قائم‌مقام‌ شرکت فرودگاه‌ها‌ در گفت‌وگو با فارس: باند فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی(ره) همچنان مسدود است/ انتقال پروازها به فرودگاه‌های اصفهان و یزد قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها در امور فرودگاه‌ها گفت: به دلیل یخ‌زدگی باند پروازی و کاهش دید افقی در فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی (ره) پروازها انجام نمی‌شود و پیش‌بینی می‌شود این وضعیت تا بعد از ظهر امروز ادامه یابد.

حسین اسفندیاری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، ضمن تشریح آخرین فعالیت‌ها در خصوص پروازهای فرودگاهی کشور، گفت: با بارش‌های دیروز و امروز برف، اقداماتی در خصوص برف‌روبی سطوح پروازی آغاز شد. 

وی ادامه داد: در حال حاضر وضعیت در فرودگاه ارومیه مناسب و باند در حال برف‌روبی است، همچنین در فرودگاه تبریز نیز دید مناسب است و فرودگاه اردبیل هم از نظر دید و باند پروازی مشکلی ندارد و همه منتظر بازگشایی و افزایش دید افقی در فرودگاه مهرآباد هستند. 

در فرودگاه مهرآباد برف‌روبی سطوح پروازی و باند به صورت مستمر از شب گذشته در حال انجام است، اما به دلیل کاهش دید افقی و همچنین یخ‌زدگی به دلیل کاهش دما، امکان انجام نشست و برخاست فعلاً وجود ندارد. 

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها در امور فرودگاه‌ها با بیان اینکه یخ‌زدایی از باند فرودگاه مهرآباد در حال انجام است، گفت: منتظر افزایش دید افقی در فرودگاه مهرآباد هستیم و به محض رفع یخ‌زدگی، پروازها به فرودگاه مهرآباد انجام می‌شود. 

اسفندیاری ادامه داد: همچنین در فرودگاه امام خمینی(ره) نیز یخ‌زدایی از سطوح پروازی و باند در حال انجام است، اما دید افقی نیز در این فرودگاه پایین‌تر از اندازه استاندارد است، بنابراین امکان نشست و برخاست هواپیماها وجود ندارد. 

وی اظهار داشت: فرودگاه جایگزین فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی(ره)، فرودگاه‌های شهیدبهشتی اصفهان و یزد هستند که از شب گذشته پروازهایی که در آسمان مانده بود و امکان نشستن در فرودگاه‌های مهرآباد وامام(ره) را نداشتند، به فرودگاه‌های اصفهان و یزد منتقل شدند و هم‌اکنون ظرفیت این فرودگاه‌ها نیز تکمیل شده است. 

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها در امور فرودگاه‌ها افزود: همچنین دیگر پروازها از مبادی مختلف به فرودگاه مهرآباد و امام خمینی(ره) انجام نشد. 

اسفندیاری بیان کرد: در حال حاضر از نظر اپرون و ظرفیت ترمینال، ظرفیت در فرودگاه‌های اصفهان و یزد تکمیل است. 

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها در امور فرودگاه‌ها گفت: طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی، بارش برف تا ظهر امروز ادامه دارد و از بعدازظهر کاهش می‌یابد، بنابراین بلافاصله پس از افزایش دید افقی و یخ‌زدایی از باندهای فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی(ره) پروازها مجددا از این دو فرودگاه برقرار خواهد بود.

وی ادامه داد: مسافران قبل از عزیمت به فرودگاه با شماره تلفن‌های 199 (اطلاعات پرواز فرودگاه مهرآباد) و همچنین شماره‌های 096330 و 02151001 (اطلاعات پرواز فرودگاه امام خمینی(ره)) تماس بگیرند. 

بنابراین گزارش، به دلیل بارش شدید برف و کاهش دید افقی از شب گذشته پروازهای فرودگاه‌های امام و مهرآباد انجام نمی‌شود. 

بارش برف همچنین موجب انسداد برخی از آزادراه‌های کشور و ترافیک سنگین در این محورها شده است. 

انتهای پیام/