گروه : بین الملل
حوزه : آمریکا، اروپا
شماره : ۱۳۹۶۱۱۱۷۰۰۰۲۵۱
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۱۷ - ۸:۳۴ ق.ظ
قزاقستان: نشست آتی آستانه درباره سوریه اواخر ماه جاری برگزار می‌شود وزیر خارجه قزاقستان از برگزاری نشست آتی صلح سوریه در آستانه اواخر ماه جاری میلادی خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «غیرت عبدالرحمانف» وزیر خارجه قزاقستان امروز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد، یک نشست بین المللی درباره حل اوضاع سوریه قرار است اواخر ماه فوریه در شهر آستانه برگزار شود.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، عبدالرحمانف در این خصوص گفت‌: «طبق اطلاعات بدست آمده از کشورهای تضمین‌کننده آتش‌‌بس سوریه - روسیه، ترکیه و ایران - طرفین در حال آماده شدن برای دور جدیدی از گفت‌وگوها در آستانه در تطابق با توافقات حاصل شده هستند».

وی افزود: «احتمال برگزاری این نشست در تاریخ 20 فوریه وجود دارد اما اطلاعات مربوطه باید در نهایت توسط کشورهای ایران، روسیه و ترکیه تأیید شود».

بر اساس این گزارش، هشتمین دور از مذاکرات آستانه در ماه دسامبر سال 2017 میلادی در پایتخت قزاقستان برگزار شد. بر اساس نتایج این نشست، روسیه، ایران و ترکیه تدارکات برگزاری کنگره گفت‌وگوی ملی سوریه در تاریخ 30 ژانویه در شهر سوچی روسیه را آغاز کردند و قرار شده بود تا یک نشست در سطح عالی درباره سوریه در نیمه دوم فوریه 2018 در آستانه برگزار شود.

انتهای پیام/.


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس