گروه : سیاسی
حوزه : مجلس
شماره : ۱۳۹۷۰۲۰۴۰۰۰۲۰۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۲/۴ - ۹:۲۶ ق.ظ
سعیدی در گفت‌وگو با فارس خبر داد ورود کمیسیون اصل 90 به اختلاف سازمان میراث فرهنگی با آستان شاه‌چراغ شیراز عضو کمیسیون اصل 90 مجلس از ورود این کمیسیون به اختلاف بین سازمان میراث فرهنگی و امامزاده شاه‌چراغ شیراز درمورد ابنیه تاریخی در این آستان خبر داد.

محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: کمیسیون اصل 90 به اختلافات بین سازمان میراث فرهنگی و استان امامزاده شاه چراغ شیراز درمورد ابنیه تاریخی در محدوده این آستان ورود پیدا کرده و این موضوع در این کمیسیون در حال بررسی است.

وی افزود: اعضای کمیسیون اصل 90 بزودی برای بررسی هرچه بیشتر این موضوع سفری را به شهر شیراز خواهند داشت تا از نزدیک موضوع را بررسی کنند.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که ما امروز با آن مواجه هستیم مشخص نبودن محدوده اختیارات دستگاه‌هایی که در این حوزه متولی هستند به عنوان مثال متولی آستان‌ها و امامزاده‌ها اوقاف است و از سوی دیگر بخشی از ابنیه تاریخی که مسئولیت اداره آنها با سازمان میراث فرهنگی است در اختیار امامزاده‌ها است و در همین راستا اختلافاتی بین سازمان اوقاف و سازمان میراث فرهنگی پیش می‌‌آید.

سعیدی در پایان خاطرنشان کرد: حتی غیر از بحث امامزاده‌ها بناهای تاریخی دیگری نیز وجود دارد که وقف است و در ارتباط با این موارد نیز ما این اختلافات را داریم.

انتهای پیام/