گروه : استانها
حوزه :
شماره : ۱۳۹۷۰۳۰۵۰۰۰۱۷۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۳/۵ - ۱۰:۱۵ ق.ظ
نقوی‌حسینی: تجربه تلخ برجام مانع مذاکره مجدد با آمریکاست/ آمریکایی‌ها دنبال برهم زدن مذاکرات ایران و اروپا هستند سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: وزیر خارجه آمریکا با پررویی شرط می‌گذارد تا دوباره با ایران مذاکره کنند، در حالی که تجربه تلخ برجام مانع مذاکره مجدد با آمریکاست.

سید حسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ورامین اظهار کرد: وزیر خارجه آمریکا با پررویی شرط می‌گذارد تا دوباره با ایران مذاکره کنند، در حالی که تجربه تلخ برجام مانع مذاکره مجدد با آمریکاست.

وی با بیان اینکه شروط دوازده‌گانه پمپئو دخالت آشکار در امور داخلی ایران است، بیان کرد: وزیر خارجه آمریکا به عنوان نماینده دولتی بدعهد در جایگاهی نیست که برای ملت ایران شرط و شروط بگذارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: ایران در صورتی که اروپایی‌ها تضمین‌های لازم برای حفظ منافع ملی کشور را بدهند در برجام خواهد ماند، در غیر این صورت ایران برجام را موضوعی تمام‌شده می‌داند.

وی در پایان متذکر شد: آمریکا به دنبال بر هم زدن مذاکرات ایران و اروپاست و هدف از بیان شروط دوازده‌گانه سخت کردن این مذاکرات است.

انتهای پیام/ج/