گروه : بین الملل
حوزه : شرق آسیا و اقیانوسیه
شماره : ۱۳۹۷۰۳۱۳۰۰۰۴۴۴
تاریخ : ۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۱۱:۵۸ ق.ظ
وزیر دفاع قطر: تلاش کشور ثالث برای وارد کردن کشورها به جنگ با ایران بسیار خطرناک است وزیر دفاع قطر در کنفرانسی در سنگاپور با کنایه به عربستان گفت که تلاش طرف ثالث برای وارد کردن کشورها به جنگ علیه ایران بسیار خطرناک است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «خالد العطیه» وزیر دفاع قطر در کنفرانسی امنیتی در سنگاپور گفت با وجود اختلافات زیاد میان این کشور و ایران،‌ قطر قصد ندارد وارد جنگ با ایران شود.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزیر دفاع قطر گفت اگر کشور ثالثی سعی دارد برخی کشورها را در منطقه به جنگ با ایران وارد کند، این مسئله بسیار خطرناکی است. 

العطیه افزود «ایران [همسایه] کناری است. باید ایران را صدا کنیم، تمام پرونده‌ها را روی میز بگذاریم و شروع به مباحثه کنیم تا صلح به جای جنگ حاصل شود».

وی در پاسخ به سوالی که امکان استفاده فرودگاه‌های قطر برای جنگ با ایران را مطرح کرد، پاسخ داد که قطر خواستار جنگ نیست و از گفت‌وگو و تعامل حمایت می‌کند.

وزیر دفاع قطر همچنین خواستار نجات برجام شد و گفت باید همه طرفین آن را حفظ کرده و ادامه دهند. وی همچنین افزود «قضاوت خود من اینطور است که آمریکا عاقل‌تر از آن است که وارد جنگ با ایران شود».

انتهای پیام/م