گروه : مجله فارس پلاس
حوزه :
شماره : ۱۳۹۷۰۳۲۰۰۰۱۲۶۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۶:۱۹ ق.ظ
یادداشت/ سیدعبدالله متولیان کلاه سیدضیا از اولویت‌های اصلی غافل‌مان نکند امروز مسئولان و دولتمردان باید بدانند که در قبر برجام (با آمریکا یا بدون آمریکا) مرده‌ای نیست و از چاه برجام برای مردم ایران جز فاضلاب فرصت‌‌سوزی و تهدیدافزایی نمی‌جوشد.

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس «سیدعبدالله متولیان» در روزنامه «جوان» نوشت:

 پس از خروج شیطان بزرگ از برجام (که هرگز به شکل عملی برجام را اجرا نکرده و کراراً آن را نقض و تحریم‌ها را تشدید کرده بود) همان‌گونه که پیش‌بینی شده بود، سه کشور اروپایی عضو برجام به‌عنوان متحد استراتژیک امریکا در چارچوب استراتژی «دیو و دلبر» در یک تقسیم کار مهندسی شده، مأموریت یافتند با «حفظ و تشدید فشارهای اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه»، «پیشگیری از خروج ایران از برجام و تحمیل برجام معیوب به ایران»، «حفظ خط تماس با ایران»، «تشدید فشارهای سیاسی و امنیتی» و... زمینه را برای وادار کردن ایران به قبول مذاکره در باره سایر موضوعات مورد علاقه غرب به‌ویژه «اقتدار موشکی» و «محور مقاومت» فراهم آورند.
حاصل دو سال مذاکره با غرب بر سر تقلیل و تعطیل صنعت هسته‌ای و از چرخش انداختن سانتریفیوژها و نتیجه سه سال اجرای یک‌طرفه برجام اینک فراروی ماست و بر همه ثابت شد که:
1 - اعتماد به دشمن خامی و خوش‌خیالی و بلکه حماقت و عین خیانت به انقلاب اسلامی است.
2 - دل بستن به بیگانه نه‌تنها حلال مشکلات نیست بلکه بر مشکلات کشور می‌افزاید.
3 - غرب، اقدامات اعتمادساز ما را به منزله ضعف و ناتوانی تلقی و جسارت و زیاده‌خواهی را توسعه داده است.
٤ - هدف دشمن مطلقاً به تعطیلی صنعت هسته‌ای ایران محدود نمی‌شود بلکه به کمتر از نابودی و فروپاشی جمهوری اسلامی رضایت نخواهد داد.
5 - دشمن در پناه دیپلماسی مذاکره، دلسرد کردن و ناامیدی مردم و دوقطبی و چندقطبی سازی جامعه را به‌عنوان مقدمه فروپاشی هدف‌گیری کرده است.
6 - شاید به جرئت بتوان گفت دشمن در استراتژی مذاکرات برجامی خود، نفوذ در حاکمیت و تأثیرگذاری بر تصمیمات مسئولان و تغییر اولویت‌ها را با جدیت تمام دنبال می‌کند.
حضور مردم در راهپیمایی‌های مختلف به‌ویژه راهپیمایی روز قدس سال جاری بعد از هجوم گسترده تبلیغاتی و موج‌آفرینی‌های دشمن و انجام عملیات روانی بر مبنای مشکلات کشور نشان داد که اگرچه مردم به‌عنوان نشان‌گاه اصلی دشمن، آسیب‌های فراوانی دیده‌اند اما به رغم این آسیب‌ها، همچون کوه، مستحکم و مقاوم و استوار در خط مقدم دفاع از استقلال و تمامیت کشور و ارزش‌های حیاتی نظام ایستاده‌اند اما ادعای ایستادگی در مورد همه دولتمردان تعارفی بیش نیست و قطعاً با فراز و نشیب همراه بوده و دشمن بارها و بارها توانسته با نفوذ در بدنه حاکمیت نسبت به تغییر باور مسئولان و دولتمردان و در نتیجه تغییر اولویت‌های نظام اقدام نماید تا جایی که گاهی اوقات متأسفانه مسئولان، مرعوب بازی شیطانی و یا عوامل نفوذی دشمن شده و نقشه راه و استراتژی نظام را گم کرده و دنبال نخودسیاه‌های فریبنده دشمن رفته‌اند. اولویت نشناسی و دادن آدرس عوضی به مردم توسط رسانه‌ها و برخی مسئولان، یادآور خاطره کلاه پوستی سیدضیا است.
سیدضیاالدین طباطبایی، عامل اصلی کودتای انگلیسی سوم اسفند 1299 که پس از به قدرت رسیدن رضاخان به انگلیس رفته بود، پس از فرار رضاخان در شهریور 1320 و در اوج نفرت مردمی علیه مسببان کودتای انگلیسی، مجدداً به کشور بازگشته و در میان موج نفرت، با انجام عملیات روانی و با گذاشتن کلاه پوستی بر سر خود، افکار عمومی جامعه را به جای پرداختن به انتقاد از وی به سمت بحث‌های بیهوده و مهندسی شده در باره کلاه پوستی منحرف کرد. موضوع سیل گسترده انتقادها در باره جنس پوست و حلّیت و... کلاه پوستی سیدضیا، نقل مجالس و محافل و موضوع اصلی جامعه شده بود و در این میان این سیدضیا بود که به بلاهت و سادلوحی مردم و رسانه‌ها و نخبگان می‌خندید. (گفته‌ها و ناگفته‌های تاریخ معاصر ایران از زبان سید ضیاالدین طباطبایی درگفت‌وگو با صدرالدین الهی، چاپ دوم 2013، ناشر شرکت کتاب، صفحه 34).
برخی مدیران اجرایی، جریانات سیاسی و افراد در ماه‌های اخیر با طرح مسائل و موارد فرعی و حاشیه‌ای، منتقدان و مخالفان خود را مشغول به موارد فرعی و حاشیه‌ای نموده تا در این فضای جنجالی، مطالبات معیشتی و اقتصادی مردم و اولویت‌های اصلی نظام فراموش شود. متأسفانه منتقدان نیز در این بازی گرفتار و مشغول کلاه پوستی سیدضیا شده‌اند. حضور برخی منتقدان بدلی و تقلبی و مشکوک، فضای لازم را برای خواسته آن‌ها فراهم می‌کنند. امروز بحث بر سر «برآورد خسارت‌های اقتصادی و فرهنگی برجام»، «سرگرم کردن افکار عمومی به مذاکره با اروپا و اخذ تضامین توهمی و خیالبافی برای برجام معیوب»، «دل بستن به اروپا و آفتاب تابان و ابر شتابان و باغ گلابی معرفی کردن برجام معیوب اروپایی»، «فیلتر کردن یا از فیلتر خارج ساختن تلگرام»، «آزادی کودتاچیان امریکایی و فتنه‌گران سبز اموی» و مباحثی از این دست همه و همه بی‌شک بحث‌های انحرافی است. امروز مسئولان و دولتمردان باید بدانند که در قبر برجام (با امریکا یا بدون امریکا) مرده‌ای نیست و از چاه برجام برای مردم ایران جز فاضلاب فرصت‌‌سوزی و تهدیدافزایی نمی‌جوشد. مسئولان کشور در قوای سه‌گانه باید بدانند که آسیب‌های وارد شده به مردم جدی و میدان طمع‌ورزی دشمن است. مسئولان کشور باید بدانند که دشمن قرارگاه جنگی خود را به وزارت خزانه‌داری منتقل کرده و تحت استراتژی «مرغ ماهی‌خوار» در خیال خام خود درهم شکستن نظام مالی ایران را به‌عنوان ستون فقرات نظام نشانه رفته و بر این باور است که پس از درهم شکستن ستون فقرات نظام به راحتی آن را بلعیده و نظاره‌گر فروپاشی جمهوری اسلامی خواهد بود. مسئولان کشور باید بدانند که اروپا متحد استراتژیک امریکا و هم‌پیمان اصلی صهیونیست‌ها است و از چاه برجام معیوب اروپایی نیز جز فاضلاب فرصت‌سوزی و تهدیدافزایی نصیب ما نخواهد شد. با این وصف راه چاره چیست؟ عقل سلیم حکم می‌کند که بحث‌های انحرافی و دادن آدرس‌های تقلبی را دور ریخته و دل از سرانجام برجام معیوب اروپایی و دامگاه شیطانی غرب برای فرصت‌سوزی بیشتر کنده و بر اساس رهنمودهای حکیمانه کشتیبان انقلاب اسلامی و در چارچوب اولویت‌های واقعی مبتنی بر ظرفیت‌های داخلی و تکیه به اراده و توان مردم، عزم جهادی و انقلابی را برای حل مشکلات اقتصادی کشور و رونق معیشت مردم به کار بگیریم.

انتخای پیام/ز