گروه : دیگر رسانه ها
حوزه :
شماره : ۱۳۹۷۰۵۲۷۰۰۰۶۳۲
تاریخ : ۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۲:۱۱ ب.ظ
عبدالله ناصری: سهم هر حزب اصلاح طلب با عواملی مثل «منابع مالی» مشخص می شود عبدالله ناصری «منابع مالی» را از عواملی دانست که میزان سهم هر حزب اصلاح طلب از ظرفیت شورای عالی سیاستگذاری را مشخص می کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، عبدالله ناصری عضو شورای مشورتی اصلاح‌طلبان در گفت و گو با ایلنا گفت: بعضی از احزاب اصلاح‌طلب که خیلی دایره محدودی دارند و کم‌اثر هستند یا فعالیت استانی به معنای واقعی ندارند، صرفا با یک روزنامه سه یا چهار هزار تیراژی و یک دفتر مرکزی فکر می‌کنند باید از قد و قواره‌ای مشابه با سایر احزاب برخوردار باشند. این واقعیتی است که هم از نظر سیاسی و هم از نظر تاریخ احزاب، عقل سیاسی چنین پدیده‌ای را نمی‌پذیرد. 

وی افزود: تصور برخی از دوستان این است که شورای عالی سیاستگذاری شبیه به مجلس است که نماینده تهران با سه میلیون رای همان جایگاهی را داشته باشد که یک نماینده که از یک شهر کوچک با هشت هزار رای آمده؛ کار تشکیلات با کار پارلمان متفاوت است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: بعضی از دوستان ما این واقعیت را نمی‌خواهند بپذیرند که برخی احزاب جریان اصلاحات،  احزاب فراگیر هستند و در انتخابات سال‌های اخیر بار تشکیلات و بار مالی انتخابات عمدتا بر دوش اینها بوده است؛ چه در گذشته که حزب مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب و حزب کارگزاران بار ستادها، تشکیلات و نهایتا مسائل مالی را به عهده داشتند و چه امروز که حزب اتحاد ملت و حزب کارگزاران این دو وظیفه را انجام می‌دهند. این احزاب کارکرد و فراگیری‌شان با احزاب دیگری که نمی‌خواهم نام ببرم کاملا متفاوت است پس این واقعیت را باید بپذیرند که به میزان تاثیرگذاری اجتماعی و منابع مالی از ظرفیت درون شورای عالی سیاستگذاری برخوردار باشند.

انتهای پیام/ح