گروه : استانها
حوزه :
شماره : ۱۳۹۷۰۷۰۵۰۰۰۹۳۹
تاریخ : ۱۳۹۷/۷/۵ - ۷:۳۸ ب.ظ
رئیس سازمان صمت اصفهان: مشکل روغن رفع شد/ تخصیص ارز دولتی به واردات لاستیک کامیون رئیس سازمان صمت اصفهان گفت: انتقال لاستیک یارانه‌ای به استان اصفهان صورت گرفته است و بر اساس سهمیه در نظر گرفته‌شده بین کامیون‌داران توزیع می‌شود.

اسرافیل احمدیه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در رابطه با تخصیص لاستیک به کامیون داران اظهار کرد: دولت سهمیه‌ای را برای هر استان در نظر گرفته و بر همین اساس لاستیک یارانه‌ای به استان‌ها ارسال می‌شود.

وی در همین رابطه اضافه کرد: انتقال لاستیک یارانه‌ای به استان اصفهان صورت گرفته است و بر اساس سهمیه در نظر گرفته‌شده بین کامیون داران توزیع می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان بیان کرد: به‌منظور رفع مشکلات این صنف و سهولت در امر واردات لاستیک کامیون، ارز دولتی به این کالا تخصیص داده‌شده و قرار است این ارز در اختیار واردات کنندگان لاستیک کامیون قرار گیرد.

افزایش سهمیه لاستیک اصفهان

احمدیه خاطرنشان کرد: سهمیه لاستیک یارانه‌ای بر اساس تقسیم‌بندی قبلی 10 درصد بوده که به دستور استاندار اصفهان و با پیگیری‌های انجام‌شده، این سهمیه به 30 درصد افزایش‌یافته است.

وی در ادامه به سایر مشکلات صنفی کامیون‌داران اشاره کرد و در رابطه با اقدامات صورت گرفته به‌منظور رفع این مشکلات گفت: تأمین روغن و لوازم‌یدکی کامیون نیز ازجمله مهم‌ترین مشکلاتی است که گریبان‌گیر فعالان این صنف شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در همین رابطه افزود: مشکلات مربوط به روغن نیز موردبررسی قرار گرفت و با تدابیری که اندیشیده شد این مشکل مرتفع گردید.

احمدیه خاطرنشان کرد: در زمینه تأمین لوازم‌یدکی نیز مسؤولان در تلاش هستند تا این لوازم نیز باقیمت مناسب کما فی السابق در اختیار فعالان این صنف قرار بگیرد.

وی اذعان داشت: امید است با توجه به اقداماتی که در این زمینه صورت گرفته است، مشکل لاستیک نیز مرتفع گردد و بعد از تخصیص سهمیه لاستیک ارزان‌قیمت هر چه سریع‌تر این کالا را به دست مصرف‌کنندگان برسانیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در خاتمه در رابطه بازمان تخصیص ارز دولتی به واردات لاستیک گفت: این تصمیم حدود یک هفته گذشته در ستاد تنظیم بازار کشور گرفته شد.

انتهای پیام/ن