گروه : اجتماعی
حوزه : انتظامی و حوادث
شماره : ۱۳۹۷۰۸۰۹۰۰۰۳۵۴
تاریخ : ۱۳۹۷/۸/۹ - ۱۱:۴۷ ق.ظ
رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت تشریح کرد ماجرای سرقت از طلافروشی های باغ فیض، شهرری و کرج+ جزییات رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقی حرفه‌ای که با اغفال و همراهی زنان و دختران دارای مشکل اقتصادی به سرقت از طلافروشی‌ها مبادرت می ورزید، خبر داد.

مرتضی بیات - خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، چندی پیش یکی از کسبه محدوده شهرری ضمن مراجعه به کلانتری 131 عنوان داشت که یک زوج پس از حضور در مغازه طلافروشی‌اش تعدادی سرویس طلا انتخاب کرده و به بررسی آنها پرداختند.

مالباخته ادامه داد: وقتی بنده حواسم پرت شد مرد مذکور یکی از سرویس های طلا را از روی پیش خوان مغازه سرقت کرد و متواری شد.

وی گفت: دختر جوان که حدوداً 25 ساله به نظر می رسید به من گفت که سرویس را آن مرد ربوده است؛ بلافاصله من نیز از مغازه بیرون دویدم اما متاسفانه سارق، یک عدد سرویس طلای کامل به ارزش 27 میلیون تومان سرقت کرده بود.

بر این اساس پرونده به همراه دختر جوان به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد و کارآگاهان پلیس آگاهی، تحقیقات خود را در این خصوص آغاز کردند.

طی آن مشخص شد، سارق مردی 42 ساله به نام علیرضا است، که پیش از این چهار بار به اتهام سرقت به همین شیوه و شگرد دستگیر و روانه زندان شده است و آخرین بار حدود 2 ماه پیش از زندان آزاد شده است.

با وجود بلامکان بودن متهم، با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی موفق شدند این متهم را در محدوده تهرانپارس در منزل یکی از بستگانش شناسایی و در تاریخ 11 مرداد ماه دستگیر کنند.

در جریان تحقیقات مشخص شد که این متهم با خودروی سواری خود در مناطق مختلف شهر تهران پرسه می زده و با سوار کردن بانوانی که آنها را ابتدا به عنوان مسافر خودرو سوار می کرده، از مشکلات اقتصادی گفت‌و‌گو می‌کرده و به این صورت زمینه‌های اولیه صحبت با زنان را مهیا می‌کرد.

نهایتا با معرفی خود به عنوان طلافروش مدعی می شد که قادر است مشکلات مالی آنها را برطرف کند و به این بهانه از آنها برای سرقت‌هایش از طلافروشی سوء استفاده می‌کرد.

متهم در جریان تحقیقات اظهار داشت که پیاده یا سواره برای این که بتواند از مغازه‌های طلافروشی سرقت کند مجبور بود تا با خانم‌ها وارد مغازه شود برای همین پس از آشنایی با زنان در محدوده بازار و محله‌های دیگر اعتماد آنها را جلب کرده و تحت عنوان این که می تواند مشکلات مالی آنها را حل کند آنها را با خود به طلافروشی می برد تا مالک مغازه به گمان این که زن و شوهر هستند اعتماد کند.

سارق نیز با جلب اعتماد طلافروشی‌ها پس از بررسی چند سرویس طلا در فرصتی مناسب یک سرویس کامل را برداشته و از مغازه فرار می‌کرد و پس از سرقت طلاها را به خریدار طلاجات مسروقه در یک مغازه طلافروشی در محدوده سرآسیاب می فروخت.

سرهنگ کارآگاه کرم یوسفوند، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در این خصوص، گفت: با دستگیری متهم و ثبت اظهاراتش، ماموران این یگان با هماهنگی از سوی مقام قضایی به محل اختفای مالخر اموال مسروقه اعزام و مالخر را دستگیر کردند و در بازرسی از مخفیگاه مذکور 500 گرم انواع طلاهای مسروقه کشف شد.

این مقام انتظامی با اشاره به این که متهم طی چند ماه گذشته در مناطق مختلف شهر تهران از جمله باغ فیض، شهرری، افسریه و شهر کرج فعالیت داشته، از مالباختگان و خصوصا طلافروشانی که به این شیوه مورد سرقت قرار گرفته‌اند، ضمن حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ شکایات خود را مطرح کنند.

انتهای پیام/