گروه : علم و پیشرفت
حوزه : آموزش
شماره : ۱۳۹۷۰۸۲۲۰۰۱۲۲۱
تاریخ : ۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱:۳۴ ق.ظ
پیگیری سوژه مردم: فرجام بورسیه‌های مظلوم و مغضوب دولت چه می‌شود؟ فارس من| جدیدترین اظهار نظر وزیر علوم درباره مشکل بورسیه‌ها منصور غلامی با بیان اینکه مشکل بورسیه‌ها به طور کلان برطرف شده و اگر مسئله‌ای وجود دارد احتمالا به صورت موردی است، گفت: اگر کسی مشکلی دارد می‌تواند به وزارت علوم مراجعه کرده و درخواست دهد تا مشکلش حل شود.

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، درباره مشکل بورسیه‌ها گفت: مشکل بورسیه‌ها به طور کلان برطرف شده و اگر مسئله‌ای وجود دارد احتمالا به صورت موردی است، اگر کسی مشکلی دارد می‌تواند به وزارت علوم مراجعه کرده و درخواست دهد تا مشکلش حل شود.

وی افزود: احتمالا اگر مشکلی وجود دارد، مشکل جا یابی است که نمی‌توان به صورت ضرب الاجلی افراد را به یک دانشگاه تحمیل کرد و مسئله جایابی نیاز به زمان دارد. 

همچنین منصور کبگانیان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز با بیان اینکه باید آمار دقیقی از تعداد دانشجویان بورسیه که هنوز مشکلشان برطرف نشده است، داشته باشیم گفت: اگر آمار دقیقی باشد ما موضوع را پیگیری می‌کنیم، من به دنبال آمار هستم که بدانم چه تعداد هنوز مشکل دارند و چرا مشکلشان تاکنون حل نشده است.

وی افزود: چند نفری مشکل را اعلام کردند که وزارت علوم و وزارت بهداشت علت حل نشدن مشکلشان را ضعیف بودن بار علمی پرونده‌ها دانستند. 

موضوع بورسیه‌ها یکی از سوژه‌های ثبت شده در سامانه فارس من با عنوان «فرجام بورسیه‌های مظلوم و مغضوب دولت چه می‌شود؟» است.

انتهای پیام/