گروه : استانها
حوزه :
شماره : ۱۳۹۷۱۱۰۱۰۰۰۱۵۲
تاریخ : ۱۳۹۷/۱۱/۱ - ۷:۰۴ ق.ظ
رئیس اتاق اصناف همدان: پرداخت تسهیلات بدون سپرده به واحدهای صنفی رئیس اتاق اصناف همدان با بیان اینکه هرچه زودتر باید به چند نرخی بودن قیمت مرغ پایان داد گفت: تسهیلات بدون سپرده و بدون سقف به واحدهای صنفی تعلق می‌گیرد.

حسین محرابی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه قیمت مرغ باید از چندنرخی بودن خارج شود اظهار کرد: متأسفانه در هر واحد صنفی با یک قیمت متفاوت برای مرغ مواجه هستیم که باید هرچه سریعتر به این مشکل پایان داده شود.

وی با تأکید بر اینکه قدرت خرید مردم کاهش یافته است افزود: در 6 ماه نخست سال جاری شاهد افزایش نرخ  ارز و در 6 ماه دوم شاهد کاهش آن بودیم اما برخی حاضر نشدند قیمت کالاها را کاهش دهند.

رئیس اتاق اصناف همدان با اشاره به اینکه کاهش نیافتن قیمت‌ها قابل قبول نیست تصریح کرد: کارخانه‌ها باید بپذیرند با کاهش قیمت ارز باید قیمت کالاهای خود را کاهش دهند چراکه در وضعیت امروزی مردم قادر به خرید نیستند.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از بروز مشکلات در عید سال آینده باید بتوانیم به یک ثبات قیمت دست یابیم.

محرابی با بیان اینکه طی تفاهم‌نامه‌ای با بانک ملی تسهیلات بدون سپرده و بدون سقف به واحدهای صنفی تعلق می‌گیرد خاطرنشان کرد: میزان مبلغ تخصیص یافته به هر واحد صنفی به تشخیص اتحادیه است.

وی درباره ادغام اتحادیه‌ها گفت: هیأت عالی نظارت بر اصناف اعلام کرده اتحادیه‌هایی که در سال زیر 150 میلیون تومان درآمد دارند باید ادغام شوند.

انتهای پیام/ق