گروه : دفاتر منطقه ای
حوزه : پاکستان
شماره : ۱۳۹۷۱۲۰۸۰۰۰۳۱۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۱۲/۸ - ۱۱:۱۱ ق.ظ
وزیر امور خارجه پاکستان: اقدامات اخیر هند علیه پاکستان تاثیر منفی بر صلح افغانستان دارد وزیر خارجه پاکستان در گفتگو با همتای آمریکایی خود در مورد تاثیرات نامطلوب اقدامات اخیر هند بر صلح افغانستان هشدار داد.

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، «شاه محمود قریشی»، وزیر خارجه پاکستان در تماس تلفنی با «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا گفت: پاکستان به تحکیم صلح و ثبات در منطقه متعهد است اما حملات هند، امنیت منطقه را با تهدید جدی مواجه کرده است.

قریشی که جزئیات این تماس تلفنی را در صفحه رسمی فیسبوک خود منتشر کرده، ادامه داد: حمله هند، می‌تواند تلاش‌های احیای صلح در افغانستان را متاثر سازد. ما این اقدام هند را شدیدا نکوهش می‌کنیم و انتظار داریم که ایالات متحده آمریکا، نقش خود را در این عرصه بازی کند. همچنین در این تماس تلفنی پامپئو تاکید کرده که نیاز است اقدامات عملی و معنادار علیه تروریست‌ها در پاکستان صورت گیرد.

وی همچنین از اسلام آباد خواسته است تا از هرگونه اقدام نظامی در پاسخ به حملات هوایی نیروهای هند خودداری کند.

جنگنده‌های هندی شام روز دوشنبه مراکز گروه تروریستی «جیش محمد» را در خاک پاکستان هدف قرار داد. هند مدعی است که در این حمله هوایی تلفات سنگینی به این گروه وارد کرده است.

دهلی نو پس از آن مراکز جیش محمد را در پاکستان هدف قرار داد که در یک حمله انتحاری در کشمیر ده‌ها تن از سربازان این کشور کشته شدند. مسوولیت این حمله را گروه جیش محمد به عهده گرفته بود.

انتهای پیام/ ر