گروه : استانها
حوزه : کرمانشاه
شماره : ۱۳۹۸۰۵۱۰۰۰۰۳۳۹
تاریخ : ۱۳۹۸/۵/۱۰ - ۱۲:۳۰ ب.ظ
مدیران پاسخگو سوالات خبرنگاران باشند فرماندار اسلام‌ آباد غرب با تاکید بر ضروریت پاسخگویی مدیران شهرستان، گفت: تعامل دو سویه‌ایی باید بین مدیران و اصحاب رسانه در راستای حل مشکلات مردم ایجاد شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، جهانبخش حیدری در نخستین نشست صمیمانه با خبرنگاران، اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی اسلام‌آباد غرب که در سالن جلسات شهدای مرصاد فرمانداری این شهرستان برگزار شد، بر جایگاه رسانه‌ها به عنوان رکن چهارم جامعه تاکید کرد.

 فرماندار اسلام‌آباد غرب ادامه داد: رسانه‌ها به عنوان یک چشم بینا می‌توانند مسائل را به مسؤولان گوشزد و شفاف و آزادانه نسبت به انعکاس اخبار، گزارشات و مشکلات مردم فعالیت کنند.

وی ادامه داد: تابع منطق و ضوابط گفت‌وگو، روابط و تعاملی که ما را به یکدیگر نزدیک کند، هستیم؛ هر شخصی که مسؤولیت رسانه‌ایی را برعهده دارد قطعا باید بر علم، موازین، ضوابط و مقررات حاکم بر آن رسانه آشنا باشد و پیش رود.

حیدری تاکید کرد: همه رسانه‌ها با ارائه طرح و پیشنهاداتی در چهارچوب قانون می‌توانند به‌عنوان مشاور فرماندار عمل کنند، چرا که علاقه برخورد حذفی با هیچ شخصی را نداریم.  

وی از رسانه‌ها خواست در انعکاس موارد خوب و امیدبخش شهرستان فعال باشند و ادامه داد: من جمله جشنواره مرصاد که در معرفی هویتی شهرستان می‌تواند اثرگذار باشد را به‌خوبی پوشش دهید، زمینه‌ساز فعالیت‌های سازنده و کارهای فرهنگی و آموزشی در شهرستان باشید، توجه به بحث اشتغال، آسیب‌های اجتماعی، زیر ساخت‌ها، تولید ثروت و سرمایه مستلزم امنیت در شهرستان است.

حیدری عنوان کرد: مهم‌ترین رکنی که زمینه‌ساز مشارکت حداکثری مردم می‌شود ایجاد زمینه‌های آرامش و امنیت، وفاق، انسجام اجتماعی است که رسانه‌ها در آن نقش اساسی دارند، آموزش دهیم که رقابت‌ها در چهارچوب قانون و مقررات، فرهنگ دموکراسی، نظام و مردم سالاری باشد.

وی در ادامه از اصحاب رسانه خواست به‌شکل ویژه‌ای ظرفیت‌های جامعه را شناسایی و به مسؤولان ارائه دهند و همین امر می‌تواند نقش موثری در پیشرفت جامعه داشته باشد.

فرماندار اسلام آبادغرب افزود: جایگاه رسانه‌ها در برقراری ارتباط بین مردم و دستگاه‌های اجرایی، پیگیری مطالبات مردم، هدایت افکار عمومی و تأثیر در تصمیم‌گیری‌ها بسیار مهم است و اگر با نقد منصفانه و به دور از تخریب باشد می‌تواند در راستای رشد و توسعه شهرستان نقش بسیار موثری ایفا کند.

حیدری در ادامه با اشاره به گلایه برخی فعالان رسانه‌ای شهرستان از عدم پاسخگویی برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی، بر پاسخگویی مدیران در چارچوب قانون تاکید کرد و افزود: مدیران شهرستان دارای اختیاراتی هستند و باید پاسخگو و شفاف باشند، و تعامل دو سویه‌ای بین مدیران و اصحاب رسانه در راستای حل مشکلات مردم ایجاد شود.

در پایان این نشست مسائل و مشکلات اصحاب رسانه شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که توسط فرماندار قول مساعدت و پیگیری داده شد.

انتهای پیام/پ