گروه : هنر و رسانه
حوزه : سینما و تئاتر
شماره : ۱۳۹۸۰۶۳۱۰۰۰۳۷۸
تاریخ : ۱۳۹۸/۶/۳۱ - ۲:۱۳ ب.ظ
افتخاری دیگر برای «رُما» و «مأموریت غیرممکن» «رُما» و «ماموریت غیرممکن» در بخش سینما و «چرنوبیل» و «تام کلَنسی» در بخش تلویزیون، جایزه انجمن بین‌المللی صنف مدیران لوکِیشن را کسب کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ورایتی، در مراسمی که در سانتامونیکا برگزار شد، «رُما» و «ماموریت غیرممکن» دو فیلم شاخص سال ۲۰۱۸ به خاطر لوکِیشن مناسب از سوی انجمن صنفی مدیران لوکِیشن تقدیر شدند.

 ششمین دوره جوایز سالانه انجمن صنفی لوکیشن همچنین این جایزه را در بخش تلویزیون به «چرنوبیل» و «تام کلَنسی» اعطا کرد.

انجمن صنفی لوکیشن تولیداتی را که استفاده‌ای مناسب از مکان و لوکیشن را در آثارشان داشته‌اند و این لوکیشن در هماهنگی و در خدمت‌ داستان و شخصیت‌های فیلم بوده و به تقویت جنبه روایی فیلم کمک کرده مورد تقدیر قرار دادند.

فیلم «ماموریت غیرممکن: سقوط» محصول کمپانی پارامونت در لوکیشن‌هایی در فرانسه، ایالات متحده، ابوظبی، نروژ و نیوزلند فیلمبرداری شده است. «رُما» محصول نتفلیکس نیز در مکزیکو سیتی و در اطراف آن فیلمبرداری شده است.

سریال «چرنوبیل» محصول شبکه تلویزیونی اچ‌بی‌اُ (HBO) تصاویر خود را از مکان‌هایی در لیتوانی، نه چندان دور از اوکراین جایی که خود فاجعه هسته‌ای رخ داد، به تصویر کشیده است. سریال «تام کلنسی» ساخته جک رایان نیز در لوکیشن‌های متعددی در آمازون، مونترال، مراکش، فرانسه و واشنگتن دی‌سی فیلمبرداری شده است.

انتهای پیام/