گروه : استانها
حوزه : ایلام
شماره : ۱۳۹۸۰۸۰۱۰۰۰۷۹۷
تاریخ : ۱۳۹۸/۸/۱ - ۳:۱۹ ب.ظ
هشدار هواشناسی ایلام درباره آبگرفتگی معابر / مردم در کنار مسیل‌ها و رودخانه‌ها اتراق نکنند کارشناس سازمان هواشناسی استان ایلام گفت: با شروع سامانه بارشی احتمال آبگرفتگی معابر در ایلام وجود دارد.

مجتبی میهن پرست کارشناس سازمان هواشناسی استان ایلام ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام گفت: با توجه به شروع موج بارشی از اواسط روز جمعه تا روز دوشنبه آینده در سطح استان، به تناوب رگبار شدید باران، رعدو برق، وزش باد شدید، مه در گردنه‌های کوهستانی و احتمال تگرگ رخ خواهد داد.

وی افزود: آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها، افت دما به میزان ۴ تا ۶ درجه، اختلال در تردد درون و برون‌شهری، خطر صاعقه در نواحی کوهستانی، احتمال آسیب به محصولات کشاورزی برداشت شده و... در این مدت وجود دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه، لایروبی و پاکسازی جداول شهری و مسیل‌های رو باز، خودداری از ترددهای غیر ضرور در مواقع بارندگی، عدم صعود به ارتفاعات و نیز چرای احشام در ارتفاعات، عدم اتراق در کناره خشکه رودها و مسیل‌ها، آماده سازی زمین و تسریع در کاشت غالت قبل یا پس از بارش و... به مردم ایلام توصیه می‌شود.

میهن‌پرست خاطرنشان کرد: براساس گزارش بارندگی ایستگاه‌های هواشناسی استان ازعصر روز دوشنبه ۲۹مهرماه تا ۳۰ ام مهرماه بیشترین بارش مربوط به کارزان ایلام با ۱۷/۵ درجه بارش گزارش شده است.

انتهای پیام/970821