گروه : استانها
حوزه : چهارمحال و بختیاری
شماره : ۱۳۹۸۰۸۰۱۰۰۰۹۴۰
تاریخ : ۱۳۹۸/۸/۱ - ۴:۵۶ ب.ظ
الکترونیک شدن نسخه‌های شهرستان بروجن رئیس بیمه سلامت شهرستان بروجن گفت: مراکز درمانی از امروز باید به صورت کامل نسخه‌ و پرونده‌های کاغذی را حذف، و نسخه‌های الکترونیک را جایگزین کنند.

عبدالرضا بحرینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بروجن گفت: در استان چهارمحال و بختیاری 590 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که سهم شهرستان بروجن از این عدد بیش از ۶۰ هزار نفر و معادل ۵۵ درصد از کل جمعیت این شهرستان است.

رئیس بیمه سلامت شهرستان بروجن با اشاره به سه مرحله مهم الکترونیکی شدن خدمات بیمه‌ای، ادامه داد: اولین گام نسخه‌نویسی الکترونیک بود که اجرای این طرح حذف دفترچه‌های بیمه‌ای را در پی داشت.

وی با اشاره به مرحله دوم بیان کرد: گام دوم، تحویل الکترونیکی اسناد بیمارستانی است که در مهر ماه به صورت تست در بیمارستان بروجن شروع شد و از امروز باید به صورت کامل نسخه‌ و پرونده‌های کاغذی را حذف کنند.

بحرینی ادامه داد: در گام سوم نظام ارجاع الکترونیک بیماران سطح یک که روستاییان و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر هستند اجرایی خواهد شد که هم اکنون در بروجن در حال بسترسازی شبکه‌های بهداشت در مناطق روستایی هستیم.

رئیس بیمه سلامت شهرستان بروجن در خصوص درآمدهای بیمه سلامت، توضیح داد: در شهرستان بروجن ماهیانه فقط ۱۲۰ میلیون تومان درآمد داریم آن هم از صندوق کارکنان دولت تامین می‌شود و در مقابل پرداختی این بیمه به بیمارستان ولیعصر(ع) ماهیانه یک میلیارد تومان است، یعنی بیش از ۹ برابر سهم وصولی ما را دولت پرداخت می‌کند و بیمه شدگان ما را تحت درمان قرار می‌دهد.

انتهای پیام/۶۸۰۳۰/م