گروه : بین الملل
حوزه : غرب آسیا
شماره : ۱۳۹۸۰۹۱۶۰۰۱۰۴۸
تاریخ : ۱۳۹۸/۹/۱۶ - ۶:۰۵ ب.ظ
بیش از نیمی از ساکنان فلسطین اشغالی خواستار استعفای نتانیاهو هستند نظرسنجی جدید یک شبکه خبری صهیونیستی نشان داد که 52 درصد ساکنان فلسطین اشغالی خواستار کناره گیری «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی هستند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،نظرسنجی جدید منتشر شده از سوی یک شبکه خبری صهیونیستی نشان داد که 52 درصد ساکنان فلسطین اشغالی خواستار کناره‌گیری «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی هستند.

به نوشته روزنامه «هاآرتص» در حالی‌که 52 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی شبکه 12 اسرائیل که نتایج آن جمعه منتشر شد، استعفای نتانیاهو را خواستار شدند، 38 درصد نیز  بر این باور بودند که با وجود اتهامات وارده بر نتانیاهو، او باید در این سمت باقی بماند.

اتهامات نتانیاهو شامل پیشنهاد رشوه به برخی مجموعه‌های بزرگ رسانه‌ای در فلسطین اشغالی در برابر پوشش خبری مطلوب اوست. (جزئیات بیشتر)

طبق یک نظرسنجی دیگر که توسط موسسه تحقیقاتی «اسمیت» به سفارش نشریه «اسرائیل هیوم» انجام شد، ۴۸ درصد از ساکنان فلسطین اشغالی معتقدند نتانیاهو با سه پرونده مجرمانه‌ای که دنبال خود دارد، نباید به نخست‌وزیری ادامه دهد و ۴۶ درصد نیز با تداوم حضور وی در این پست موافق بودند. (جزئیات بیشتر)

هفته گذشته نیز هزاران تظاهرکننده  در تل آویو استعفای  نخست وزیر رژیم صهیونیستی را خواستار شدند. معترضان در میدان «حبیمه» در تل آویو تجمع کرده و شعارهایی از جمله «نتانیاهو استعفا، اسرائیل مهمتر است» و «اسرائیل قوی» سردادند.

انتهای پیام/م