گروه : علم و پیشرفت
حوزه : علم و فن آوری ایران
شماره : ۱۳۹۸۱۱۰۲۰۰۰۴۱۹
تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۶ - ۱۲:۲۰ ق.ظ
دانشگاهیان و نخبگان باید دین‌ خود را به مردم ادا کنند عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: هزینه آموزش و یادگیری در مدارس و دانشگاه‌ها را مردم می‌پردازند؛ بنابراین افراد باید دین‌شان را به مردم ادا کنند.

سید جواد ساداتی‌نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس درباره جایگاه دانشگاهیان و نخبگان در حل مشکلات کشور، اظهار داشت: دانشگاهیان گروهی هستند که کشور برای آنها هزینه کرده و این هزینه آموزش و یادگیری در مدارس و دانشگاه‌ها را مردم می‌پردازند بنابراین این افراد باید دین‌شان را به مردم ادا کنند. 

* اگر در دانشگاه‌ها را ببندند و جامعه تب نکند آن دانشگاه برای جامعه بی‌اثر است

 وی با بیان اینکه دانشگاهیان و نخبگان در حل مسائل و مشکلات جامعه باید در صف اول باشند، گفت: دانشگاه‌ها محل حضور نخبگان و همچنین اولین محل برای حل مسائل مبتلا‌به جامعه‌ هستند؛ بنابراین اگر زمانی در دانشگاه‌ها را ببندند و جامعه تب نکند یعنی آن دانشگاه برای جامعه اثر ندارد. 

این نماینده مجلس در پایان خاطرنشان کرد: بعد دیگر دانشگاهیان و آمادگی‌ آنها است و بعد دیگر سازوکار دولت‌ها برای استفاده از نخبگان است لذا دولت باید سازوکاری بیندیشد که در قالب آن بتواند از ظرفیت نخبگان، اساتید و دانشگاهیان بهره‌مند شود. 

انتهای پیام/