گروه : اجتماعی
حوزه : شهری
شماره : ۱۳۹۸۱۱۱۹۰۰۰۸۷۹
تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۴:۰۰ ب.ظ
موزه «دکتر حسابی» محرک رشد و توسعه برای خلاقیت، نوآوری و اختراعات رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با ارائه پیشنهاد استفاده کارآفرینان از موزه دکتر حسابی گفت: موزه «دکتر حسابی» می‌تواند محرک رشد و توسعه برای خلاقیت، نوآوری و اختراعات باشد.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان بازدید از خانه موزه پروفسور حسابی گفت:  اولین چیزی که پس از دیدن موزه پروفسور حسابی به ذهن متبادر می شود این است که می شود و ایرانی می تواند به موفقیت دست پیدا کند و ایده بگیرد.

وی افزود: گاهی با بازدید از چنین مجموعه هایی ، آخر عمر اثراتش بر افراد می ماند و سبب ایجاد انگیزه می شود.

فراهانی گفت: دوستان منطقه یک، ایده ای برای راه اندازی مرکز کارآفرینی و استارت آپ ها در این مکان داشتند تا فضایی در اختیار این افراد قرار بگیرد و پشتیبانی و تسهیل گری انجام شود.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: بدین ترتیب افراد بتوانند ایده ای که در ذهنشان است را صنعتی کنند پیشنهاد استفاده کارآفرینان از موزه دکتر حسابی به ذهنم رسید که اگر بشود بخشی از این خانه و زیر زمین را برای این کار بسازند و به صورت غرفه در بیاید و با ارزیابی سخت گیرانه، فضایی در اختیار قرار بگیرد.

وی ادامه داد: بدین ترتیب افراد در مدت زمان مشخصی ایده را پرورش بدهند. بدین ترتیب می توانیم بگوییم اگر دکتر حسابی در عمر با برکتشان 50 کار را راه اندازی کرده در اینجا سالی 50 کار انجام داد و تبدیل ایده به صنعت را خواهیم داشت.

انتهای پیام/