گروه : استانها
حوزه : تهران
شماره : ۱۳۹۸۱۱۲۱۰۰۱۰۰۲
تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۴:۵۷ ب.ظ
این انقلاب بدون شک معجزه‌ای بزرگ در تاریخ اسلام و ایران است تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) انقلاب را بدون شک معجزه بزرگ در تاریخ اسلام و ایران دانست و گفت: در زمان مبارزات و پیروزی انقلاب اسلامی مردم انگیزه‌ای جز رضایت خداوند نداشتند و همه اقشار در تمامی سطوح جامعه با هم متحد و یکدل بودند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرری، آیت الله محمد محمدی ری شهری تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در جمع فرماندهان و اعضای سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) اظهار داشت: این انقلاب بدون شک معجزه‌ای بزرگ در تاریخ اسلام و ایران بود که حتی بزرگان نظام و اطرافیان نزدیک حضرت امام خمینی(ره) این پیروزی برایشان قابل پیش‌بینی نبود.

وی با تبیین روایاتی با اسناد صحیح از منابع شیعه و اهل سنت در خصوص تحقق انقلاب و جمهوری اسلامی ادامه داد: در روایتی از امام باقر(ع) نقل شده است که فرموند: من می‌بینم مردمی در شرق قیام می‌کنند و خواستار احقاق حق هستند ولی سردمداران حکومت به خواسته‌های آن‌ها گوش نمی‌دهند، اما بعد از مدتی دوباره قیام و دوباره حکام با ایشان مقابله می‌کنند و در این زمان این مردم با جدیت و وحدت بیشتر به قیام برمی‌خیزند که سرانجام قیام به ثمر می‌رسد و این حکومت را به دست کسی غیر از امام زمان(عج) تحویل نمی‌دهند و هر فردی در مسیر این حکومت جان خود را از دست بدهد، شهید است.

رئیس دانشگاه قرآن و حدیث خاطر نشان کرد: با توجه به روایات صادره از ائمه معصومین(ع)، تمامی توطئه‌ها و فتنه‌های دشمنان با هوشیاری مردم و رهبری مقام معظم رهبری دفع خواهد شد زیرا این حکومت همان قیامی است که در روایات به آن اشاره شده و نتیجه آن اتصال به حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) است.

آیت الله ری شهری به بیان رمزهای موفقیت انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: امام خمینی(ره) انگیزه الهی و وحدت کلمه را دو رمز موفقیت این انقلاب می‌دانستند، زیرا در زمان مبارزات و پیروزی انقلاب مردم انگیزه‌ای جز رضایت خداوند نداشتند و همه اقشار در تمامی سطوح جامعه با هم متحد و یکدل بودند.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: دشمن با تمامی توان می‌کوشد تا انگیزه الهی را از طریق جنگ نرم از مردم سلب کند زیرا در صورتی که موفق به این امر شود حاصل آن از بین رفتن دومین رمز پیروزی انقلاب یعنی وحدت میان اقشار خواهد بود.

آیت الله ری شهری وظیفه همه ما را در جامعه اسلامی حفظ این دو رکن دانست و یادآور شد: طبق فرمایش حضرت امام خمینی(ره) عامل شکست، فراموشی هدف و تفرقه است که این امور سبب به نتیجه نرسیدن انقلاب می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت انتخابات بیان کرد: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری با توجه به نزدیک بودن انتخابات مجلس باید تمامی دوستداران انقلاب و کسانی که به ایران علاقه مند هستند در این آزمون بزرگ شرکت کنند و فضای انتخابات نباید به گونه‌ای باشد که برای کسب کرسی مجلس گروه‌های سیاسی و احزاب به رودررویی بپردازند که نتیجه آن صدمه به نظام اسلامی است.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) همچنین ابراز داشت: بنا به فرموده پیامبراسلام(ص) در هر امتی اختلاف و تفرقه رخنه کند باطل بر حق مستولی می‌شود لذا انتخابات پیش رو باید با محوریت وحدت که مورد تأکید حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است برگزار شود تا به لطف خدا نظام اسلامی سربلند از این آزمون نیز خارج شود.

آیت الله محمدی ری شهری اضافه کرد: بقای نظام مقدس جمهوری اسلامی بستگی به محوریت ولایت فقیه دارد در همین راستا شاخص تشخیص نماینده اصلح، نزدیک بودن به دیدگاه های مقام معظم رهبری و حرکت در مسیر وحدت کلمه است.

وی در پایان بیان داشت: روزی پیامبر(ص) به اصحاب خود فرمودند در آینده تاریخ، مسلمانانی می‌آیند که پاداش هر یک از آن‌ها پنجاه برابر شماست، حاضران که از مجاهدان جنگ‌های بدر، احد و حنین بودند، علت این امر را جویا شدند که حضرت در پاسخ آنان فرمود: زیرا شما صبر آن‌ها را  ندارید و اگر شما در آن شرایط سیاسی و اجتماعی قرار بگیرید تحمل نخواهید داشت بنابر این همه این روایات نشان از این است که مردم و نظام اسلامی از تمامی این آزمون‌ها سربلند عبور خواهند کرد و پرچم نظام به دست صاحب اصلی آن، حضرت مهدی(عج) تحویل داده خواهد شد.

انتهای پیام/۶۷۰۵۲/پ/س