گروه : علمی و دانشگاهی
حوزه : علم و فن آوری جهان
شماره : ۱۳۹۸۱۲۱۰۰۰۰۳۲۸
تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ - ۱۱:۰۷ ق.ظ
یک واکسن دیگر برای ویروس کرونا آزمایش می‌شود یک شرکت آمریکایی اعلام کرده مشغول آزمایش چند کاندیدای واکسن ویروس کرونا روی حیوانات است تا بهترین گزینه را برای آزمایش انسانی انتخاب کند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از سایت خبری BGR News، یک شرکت آمریکایی اعلام کرده مشغول آزمایش چند کاندیدای واکسن ویروس کرونا روی حیوانات است تا بهترین گزینه را برای آزمایش انسانی انتخاب کند.

چند روز  پیش یک شرکت آمریکایی اعلام کرد واکسن ویروس کرونا را تهیه کرده و به سرعت در حال نزدیک شدن به مرحله آزمایش انسانی است.

شرکت مدرنا در کمبریج می‌گوید که قبلاً نمونه هایی از واکسن را برای ارزیابی بیشتر در اختیار دولت آمریکا قرار داده است.

واکسن یادشده mRNA-۱۲۷۳ نام دارد و مرحله اول مطالعاتی آن در آمریکا تکمیل شده است؛ شرکت وال استریت ژورنال گزارش داد که این شرکت روز دوشنبه نخستین دسته از  این واکسن را به موسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی (NIAID) ارسال کرده و در آنجا، دانشمندان فدرال آن را مورد بررسی قرار داده و  اگر همه چیز خوب پیش برود -آزمایشات بالینی را بر روی شرکت کنندگان انسانی آغاز می کند.

اکنون، با تمام تلاش جهانی برای دستیابی به راه حل هایی برای جلوگیری از انتشار ویروس ، یک شرکت دیگر در تلاش برای ساخت واکسن مؤثر بر روی انسان است.

نوواکس، یک شرکت بیوتکنولوژی کوچک مستقر در مریلند می‌گوید پیشرفت چشمگیری در نسخه واکسن COVID-۱۹ دارد و قصد دارد آزمایش‌های انسانی را طی چند ماه آینده انجام دهد.

coronavirus COVID-۱۹ به اندازه برخی شیوع ویروس‌های دیگر که در سال‌های اخیر دیده‌ایم، کشنده نیست، اما به شدت مسری است.

این ویروس حتی در صورت عدم وجود علائم می‌تواند از شخصی به شخص دیگر منتقل شود و تا روزها ابتلا به آن مخفی بماند.

«استنلی اک» مدیر ارشد اجرایی این شرکت می‌گوید: تجربیات پیشین ما از تحقیق روی کرونا ویروس های دیگر از جمله MERS و سارس به ما کمک کرد تا سریع تر پیشرفت کنیم.  Novavax امیدوار است تا فاز یک آزمایش بالینی را در ماه می یا ژوئن آغاز کند.

آزمایش واکسن این شرکت از اواخر بهار آغاز می‌شود.

انتهای پیام/