گروه : اجتماعی
حوزه : مسئولیت های اجتماعی
شماره : ۱۳۹۸۱۲۲۹۰۰۰۱۱۸
تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۹:۴۹ ق.ظ
3900 بیمار کرونایی در تهران بستری هستند جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا در استان تهران پشت درهای بسته در حالی برگزار شد که استاندار تهران از بستری 3900 بیمار کرونایی در تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی حبرگزاری فارس، ستاد پیشگیری و‌ مبارزه با بیماری کرونا استان تهران با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، انوشیروان بندپی استاندار تهران، زالی رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران و دیگر مسوولان استان بدون حضور خبرنگاران و در پشت درهای بسته برگزار شد.

محسنی بندپی استاندار تهران پس از این جلسه گفت: عدم تردد و مسافرت غیرضروری باید توسط مردم جدی گرفته شود تا به قطع زنجیره این بیماری کمک کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۳۵۰۰ بیمار کرونایی بستری در بیمارستان های دولتی و ۴۰۰ بیمار در بیمارستان بقیه الله داریم که از این تعداد ۶۰۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

استاندار تهران با اشاره به دو نظریه جهت مقابله با این بیماری عنوان کرد: هر چه درک جامعه از خطرات این بیماری افزایش پیدا کند در کاهش شیوع، اثرات مثبتی دارد ضمن اینکه باید پشتیبانی از دانشگاه های علوم پزشکی صورت گیرد و مشوق هایی برای کادر درمانی لحاظ شود.

محسنی بندپی گفت: باید کنترل های بیشتری لحاظ شود تا بتوانیم چرخه انتقال بیماری را متوقف کنیم از این‌ر‌و علاوه بر تب سنجی در مبادی ورودی شهرها باید اقدامات دیگری به تناسب وضعیت هر استان درنظر گرفته شود.

انتهای پیام/