گروه : اقتصادی
حوزه : نفت و انرژی
شماره : ۱۳۹۹۰۱۱۰۰۰۰۶۶۳
تاریخ : ۱۳۹۹/۱/۱۰ - ۶:۰۵ ب.ظ
حجم آب سدهای کشور 32 میلیارد مترمکعب/ کاهش نسبت به پارسال مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب با اشاره به اینکه حجم آب سدهای کشور 32 میلیارد متر مکعب است، گفت: این رقم در مقایسه با پارسال دو میلیارد متر مکعب کمتر است.

محمد حاج رسولی‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که رهاسازی آب برای سدهای کدام استانها صورت گرفته گفت: نگرانی ها در چند روز گذشته در ارتباط با بارش ها مربوط به استان هرمزگان و دو سد این استان وجود داشت که به صورت ویژه این رهاسازی در دو روز گذشته به میزان 35 میلیون متر مکعب صورت گرفت و برای تغذیه مصنوعی آبخوانها رهاسازی شد.

حاج رسولی ها با بیان اینکه از قبل نیز رهاسازی آب در استان های گلستان ،آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان انجام شده بود ادامه داد: نگرانی ها از بابت بارش های اخیر در هرمزگان باعث شد تا علیرغم اینکه قبلا در این استان رهاسازی آب در سدها شده بود، باز هم در دو روز گذشته این رها سازی را به میزان یاد شده یعنی 35 میلیون متر مکعب انجام دهیم.

مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب با اشاره به اینکه در فصل بهار بارش‌ها اکثرا به صورت نقطه ای صورت می‌گیرد، گفت: نقطه ای بودن بارش ها باعث می‌شود تا سازمان هواشناسی نتواند به دقت بارش ها را پیش بینی کند.

به گفته وی،در حال حاضر به طور متوسط 35 درصد حجم سدها خالی است.

حاج رسولی ها گفت: حجم مخازن سدهای کشور 50 میلیارد متر مکعب است و در حال حاضر 32 میلیارد متر مکعب در پشت سدها آب ذخیره شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل دو میلیارد متر مکعب کمتر است.

انتهای پیام/ب