گروه : بین الملل
حوزه : آمریکا، اروپا
شماره : ۱۳۹۹۰۱۱۰۰۰۰۸۸۱
تاریخ : ۱۳۹۹/۱/۱۰ - ۱۰:۴۷ ب.ظ
شهردار مسکو قانون خودقرنطینگی را در این شهر ابلاغ کرد شهردار مسکو با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این شهر قانون خودقرنطینگی را که از فردا اجرایی می‌شود در این شهر ابلاغ کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،‌ پس از آنکه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در مسکو، پایتخت روسیه از 1000 نفر فراتر رفت،‌ شهردار این شهر قوانین خودقرنطینگی شدیدی را برای تمام ساکنین این شهر صادر کرد و شهروندان مسکو تنها در صورت ضرورت مجاز به ترک خانه‌های خود هستند.

بر اساس قوانین جدید،‌ساکنان مسکو تنها در صورتی می‌توانند خانه‌های خود را ترک کنند که نیاز به کمک پزشکی فوری داشته باشند،‌ یا با تهدید واقعی برای سلامتی یا زندگی خود مواجه بوده یا نیاز به خرید کالاهای بسیار ضروری یا انداختن زباله‌های خود را داشته باشند.

طبق این قانون،‌ ساکنان مسکو فقط تا شعاع صد متری می‌توانند خانه‌های خود را ترک کنند.

کارمندان سازمان‌هایی که باید به کار خود با وجود شیوع بیماری ادامه دهند از این قانون مستثنی هستند. این افراد می‌jوانند آزادانه از منازل خود به سر کار رفته و بازگردند.

برای اجرایی شدن این قانون، سامانه هوشمندی تحرک مردم را در اطراف شهر تحت نظر خواهد داشت.

مسکو پیشتر قانون فاصله اجتماعی را اعلام کرده بود که طی آن از مردم خواسته بود از یکدیگر فاصله یک متر و نیم را رعایت کرده و فروشگاه‌ها نیز شرایطی را برای رعایت فاصله‌ها فراهم کنند.

از سوی دیگر با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، مقامات روسیه اعلام کردند که تمامی مرزهای این کشور از روز دوشنبه، 30 مارس (11 فروردین) بسته خواهد شد. (جزئیات بیشتر)

آخرین آمار در روسیه نشان می‌دهد که تا کنون 1534 نفر در این کشور به طور قطع به ویروس کرونا مبتلا شده و از این تعداد نیز 8 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام/.