گروه : ورزشی
حوزه : رزمی
شماره : ۱۳۹۹۰۱۱۶۰۰۰۸۸۳
تاریخ : ۱۳۹۹/۱/۱۸ - ۱:۴۰ ق.ظ
حسینی: همه برای مدال به توکیو می‌آیند/ ضرر و منفعت تعویق المپیک برای همه است تکواندوکار المپیکی ایران گفت: همه کسانی که توانسته‌اند سهمیه المپیک بگیرند، برای گرفتن مدال به توکیو می‌آیند و زحمت می‌کشند.

میرهاشم حسینی ملی‌پوش میانه‌ای تکواندو در گفتگو با خبرگزاری فارس با بیان اینکه سال 98 با خوبی‌ها و بدی‌هایش گذشت، اظهار داشت: سال پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشتم و با خوبی و بدی که داشت به اتمام رسید. خدا را شکر که توانستم جواز حضور در بازیهای المپیک توکیو را به دست آورم و در جمع شش تکواندوکار برتر وزن خود قرار بگیرم.

ملی‌پوش وزن 68- کیلوگرم در خصوص اینکه فدراسیون جهانی تکواندو مسیر طولانی و طاقت فرسایی را برای رسیدن المپیک در نظر گرفته بود، تاکید کرد: از سال 2011 و قبل از المپیک لندن نیز این سیستم رنکینگ برای گزینشی بازیهای المپیک اتخاذ شده بود و این تعدد رقابت تکواندوکاران برای همه کشورها وجود داشت. حتی فدراسیون جهانی جهت بالا بردن سطح و جذاب شدن مسابقات، یکی از رقابتهای گزینشی المپیک را کاهش داد.

وی در خصوص مبارزاتی که برای کسب سهمیه روی شیاپچانگ حاضر شده، اضافه کرد: از 2 سال قبل برای گرفتن سهمیه بازیهای المپیک توکیو در 8 مسابقه شرکت کردم و در این مدت 2 مدال طلا  و 3 نشان نقره را به دست آوردم. در مجموع با 313 امتیاز و ایستادن در مکان ششم رنکینگ المپیکی، سهمیه المپیک را کسب کردم.

 

حسینی در خصوص نقش کادر فنی در کسب این موفقیت و کسب سهمیه المپیک تاکید کرد: به طبع گوش فرا دادن به دستورات کادرفنی باعث شد تا کسب سهمیه کنم. همیشه زیر نظر مربیان تیم ملی کار خود را پیش می‌برم و امیدوارم به بهترین شکل، روند رو به رشد خود را ادامه دهم.

او در ادامه گفت: خلق و خوی هر ورزشکاری که به مدال دست پیدا می‌کند ناخودآگاه به سمتی سوق پیدا می‌کند که غرور او را بگیرد، ولی من با توجه به صحبتهای مربیان و بزرگان تکواندوی کشورمان، در جهت پیشرفت و رسیدن به مدال‌های ارزشمند المپیک قدم برمی دارم. همانگونه که تا اینجا با دستورات مربیان خود به عناوین باارزشی دست پیدا کردم با همین روش و منوال ادامه می‌دهم.

دارنده مدال طلای بازیهای آسیایی جاکارتا در خصوص تعویق یکساله المپیک توکیو، اذعان داشت: این شرایط عقب افتادن بازیهای المپیک برای تمامی المپین‌ها یکسان است و به ضرر و منفعت تنها من نخواهد بود و باید تمرین خوب داشته باشم و آمادگی خود را تا زمان آغاز بازیهای حفظ کنم. 

حسینی در خصوص اینکه آیا به مدال‌آوری در المپیک فکر می‌کند، افزود: همه کسانی که توانسته‌اند سهمیه المپیک بگیرند، برای گرفتن مدال به توکیو می‌آیند و زحمت می‌کشند. من هم آرزو دارم که مدال با اهمیت المپیک را به بگیرم و سخت تمرین  می‌کنم تا به این مهم دست یابم.

وی در خصوص برنامه‌ش برای سال جدید گفت: تمام برنامه‌هایم برای سال 99  حضور در اردوهای تیم ملی خواهد بود و امیدوارم ویروس کرونا هر چه زودتر ریشه‌کن شود و بتوانم تمرینات خود را در سال 99 شروع کنم.

انتهای پیام/س