گروه : استانها
حوزه : آذربایجان غربی
شماره : ۱۳۹۹۰۱۱۷۰۰۰۸۸۱
تاریخ : ۱۳۹۹/۱/۱۷ - ۶:۰۴ ب.ظ
توزیع بسته‌های معیشتی بین خانواده‌های نیازمند آذربایجان‌غربی
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به شرایط ویژه اقتصادی کشور و استان بعد از شیوع بیماری کرونا و آسیب تعدادی از خانواده‌های استان از این شرایط اقتصادی، گفت: بسته‌های معیشتی با همکاری دولت و خیرین تهیه و بین خانواده‌های نیازمند استان توزیع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، محمدمهدی شهریاری در جلسه شناسایی و نحوه کمک به خانواده‌های مشمول دریافت بسته‌های معیشتی آسیب‌پذیر از بیماری کرونا، اظهار کرد:  با توجه به شرایط اقتصادی کشور و تحریم‌های ظالمانه استکبار علیه کشورمان و شرایط اقتصادی سخت مردم در پی شیوع بیماری کرونا و تعطیلی بسیاری از کسب و کارها در کشور، متاسفانه شاهد بروز برخی مشکلات اقتصای  در بین اقشار آسیب پذیر جامعه هستیم.

وی ادامه داد: دولت تمام تلاش خود را به کار بسته تا با اجرای طرح‌های مختلف از جمله پرداخت کمک هزینه‌های معیشتی و تسهیلات کم بهره بخشی از این آسیب‌ها را جبران کند.

استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: در آذربایجان‌غربی نیز ما قصد داریم با کمک افراد خیر و نیکوکار و همچنین حمایت‌های دولتی افراد نیازمند و آسیب دیده اقتصادی را که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند را شناسایی و علاوه بر بسته‌های معیشتی دولت که به صورت کشوری توزیع می‌شود، برای حدود یکصد هزار خانوار بسته‌های حمایتی و معیشتی تهیه و در بین آنان توزیع کنیم.

وی بر اجرای برنامه منسجم با مدیریت واحد در زمینه شناسایی و توزیع این اقلام تاکید کرد و گفت: از خیرین و افراد نیکو کار استان نیز که همیشه و در همه حال در کمک به افراد آسیب‌پذیر و نیازمند جامعه پیش قدم بودند نیز تقاضا داریم تا در اجرای این طرح مشارکت جدی داشته باشند.

شهریاری در ادامه از تمام خیرین استان که در تهیه تعدادی از دستگاه‌ها و تجهیزات و اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده مورد نیاز مردم و بیمارستان‌های استان به ارزش حدود ۲۰ میلیارد تومان کمک کردند قدردانی کرد و گفت: با وجود تجهیزات پزشکی مناسب در مراکز درمانی استان، تهیه تجهیزات پزشکی و اهدای آن به مراکز درمانی استان توسط خیرین، ارائه خدمات به مردم در این مراکز را بهتر کرده است.
انتهای پیام/