گروه : بین الملل
حوزه : آمریکا، اروپا
شماره : ۱۳۹۹۰۱۲۰۰۰۰۵۴۶
تاریخ : ۱۳۹۹/۱/۲۰ - ۱:۳۱ ب.ظ
افزایش تلفات کرونا در آلمان به بیش از 2000 نفر طبق گزارش رسانه‌ها در آلمان، تلفات ویروس کرونا در این کشور امروز چهارشنبه از دو هزار نفر فراتر رفته و شمار مبتلایان به مرز ۱۱۰ هزار تن رسیده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، داده‌های اطلاعاتی حدود ۴۰۰ نهاد محلی در سراسر آلمان نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۷ مورد جدید فوت و ۴۲۸۴ ابتلای جدید در این کشور به ثبت رسیده است. 

خبرگزاری آناتولی گزارش داد، تحلیل داده‌های شرکت «ریسک لِیر» و بنیاد فناوری کارلروهه حاکی از آن است که تا به امروز چهارشنبه شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان به ۱۰۷۶۵۹ نفر و تعداد جان باختگان به ۲۰۱۷ تن افزایش یافته است.

داده های این دو نهاد برگرفته از اطلاعات حدود ۴۰۰ نهاد محلی در سراسر آلمان است. طبق این اطلاعات ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۷ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند و ۴۲۸۳ مورد جدید ابتلا در آلمان ثبت شده است.

طبق گزارش‌ رسانه‌های آلمانی، تاکنون بیش از ۳۳ هزار نفر از مبتلایان به کرونا در این کشور درمان شده‌ و به خانه برگشته‌اند.

آمارهای جهانی نشان می‌دهد که از منظر میزان ابتلا به ویروس کرونا، آلمان در رده پنجم جهان قرار دارد. آمریکا، اسپانیا، ایتالیا و فرانسه در صدر لیست شمار مبتلایان جهان هستند.

دولت آلمان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا به اتخاذ قوانین سخت گیرانه از قبیل قرنطینه دست زده است.

انتهای پیام/م