گروه : اقتصادی
حوزه : راه و مسکن
شماره : ۱۳۹۹۰۱۲۰۰۰۰۵۸۶
تاریخ : ۱۳۹۹/۱/۲۰ - ۱:۲۳ ب.ظ
پهلوگیری کشتی حامل 67 هزار تن گندم 21 فروردین در چابهار/ برنامه ریزی ورود 5 کشتی کالای اساسی در ماه جاری مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به ورود کشتی 70 هزار تنی گندم در اولین روزهای نوروز به بندر شهید بهشتی، از برنامه ریزی ورود 5 کشتی حامل کالای اساسی در ماه جاری خبر داد.

بهروز آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر اظهار داشت: بنادر حلقه اصلی تجارت کشور هستند و به همین دلیل در بندر اقیانوسی چابهار، صادرات و واردات و تخلیه و بارگیری کالا در راستای تامین کالای اساسی مورد نیاز کشور، به صورت مستمر و شبانه روزی در این بندر اقیانوسی جریان دارد.

وی اضافه کرد: با استمرار جریان ورود کالا و ورود و تامین بخشی از کالاهای اساسی مورد نیاز کشور از طریق بندر چابهار و تکمیل زیرساخت های مکمل در زنجیره حمل و نقلی و اتصال به راه آهن، عملا بندر چابهار در مسیر توسعه روزافزون قرار گرفت است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بندر چابهار می تواند همچون گذشته گام های موثری در راستای تحقق اهداف کلان کشور و جهش تولید بردارد.

* برنامه ریزی ورود 5 کشتی حامل گندم به چابهار در ماه جاری

آقایی بیان کرد: برنامه ریزی و زمان بندی های لازم انجام شد تا پنج فروند کشتی حامل کالای اساسی گندم در فروردین 99 وارد بندر شهید بهشتی چابهار شود. 

وی یادآور شد: کشتی {استبیلتی} حامل محموله ۷۰ هزار تنی گندم روز یکم فروردین امسال در بندر شهید بهشتی پهلوگیری کرد. 

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ادامه داد: روز آینده 21 فروردین نیز کشتی {اورانیالاک} حامل 66 هزار و 945 تن گندم در بندر شهید بهشتی چابهار پهلوگیری می کند. 

وی اظهار داشت: 3 فروند کشتی دیگر حامل گندم هم تا پایان ماه جاری وارد بندر شهید بهشتی می‌شود. 

* افزایش ۱۷۱ درصدی تخلیه و بارگیری سال ۹۸ در بندر چابهار

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان همچنین از افزایش ۱۷۱ درصدی تخلیه و بارگیری سال ۹۸ در بندر چابهار خبر داد. 

* تمهیدات مقابله با کرونا در بندر

آقایی اظهار داشت: در راستای پیشگیری از شیوع کووید 19، پایش، کنترل و ضدعفونی اسکله‌ها، تجهیزات و محوطه های عملیاتی و بندری در چابهار انجام می شود. 

وی اضافه کرد: همچنین شناورهای و کالاهای وارده به این بندر به صورت مداوم ضدعفونی می‌شود.

انتهای پیام/