گروه : علمی و دانشگاهی
حوزه :
شماره : ۱۳۹۹۰۱۲۰۰۰۰۶۸۹
تاریخ : ۱۳۹۹/۱/۲۰ - ۲:۳۷ ب.ظ
دستگاه ارزان ضدعفونی گوشی از راه رسید با توجه به ضرورت ضدعفونی مرتب گوشی در شرایط شیوع ویروس کرونا، یک شرکت تجاری دستگاه ارزان قیمتی را بدین منظور تولید و عرضه کرده است.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، بررسی ها نشان می دهد که گوشی های تلفن همراه ده برابر بیشتر از سرویس های بهداشتی آلوده هستند. بنابراین تمیز کردن مرتب آنها در روزهای اخیر که ویروس کرونا به طور مرتب در حال گسترش است، ضرورت دارد. یک دستگاه قابل حمل ضدعفونی گوشی می تواند این مشکل را تا حد زیادی برطرف کند.

این دستگاه که دارای یک محفظه کوچک است، بعد از قرار گرفتن گوشی در درون خود اشعه ماوراء بنفش را به آن می تاباند تا تمامی باکتری ها و ویروس ها از روی گوشی پاک شوند. دستگاه یادشده که قبلا 60 دلار قیمت داشت، هم اکنون به قیمت 50 دلار به فروش می رسد.

 

دستگاه یادشده می تواند گوشی هایی با نمایشگرهایی با ابعاد حداکثر ۶.۵ اینچ را در خود جای دهد. زمان ضدعفونی نیز به انتخاب کاربر ۵، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه است و هر چقدر این زمان بیشتر شود، کیفیت ضدعفونی افزایش می یابد. با توجه به اینکه در روش یادشده از مواد شیمیایی استفاده نمی شود، آسیب سخت افزاری به تلفن همراه وارد نمی شود. این دستگاه با نام کامل intelliARMOR UV Shield تنها ۳۰۰ گرم وزن دارد و شارژ آن از طریق پرت یو اس بی صورت می گیرد.

انتهای پیام/