گروه : استانها
حوزه : البرز
شماره : ۱۳۹۹۰۳۱۰۰۰۰۲۳۹
تاریخ : ۱۳۹۹/۳/۱۰ - ۱۰:۰۵ ق.ظ
دیابتی‌ها همچنان منتظر ترخیص انسولین از گمرک معاون غذا و دارو استان البرز گفت: دو مورد از داروهای بیماری دیابت هنوز از گمرک ترخیص نشده است و به محض قیمت گذاری و ترخیص نیاز بیماران تأمین می‌شود.

کیومرث پوررستمی، معاون غذا و داروی استان البرز، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج، در رابطه با کمبود داروی دیابت در البرز، گفت: کمبود برخی اقلام دارویی کشوری است و مربوط به استان ما نمی‌شود.

معاون غذا و داروی استان البرز با اشاره به اینکه تاکنون از ذخایر خود در این رابطه استفاده می‌کردیم، ادامه داد: متأسفانه دو مورد از 4 نوع داروی دیابت و انسولین در گمرک مانده و هنوز ترخیص نشده است.

پوررستمی با بیان اینکه این دو مورد از انسولین در حال قیمت گذاری و نهایتا ترخیص از گمرک و توزیع در کشور است، اضافه کرد: در چنین شرایطی از شهروندان خواهشمندیم به پزشک خود مراجعه کنند تا داروی جایگزین و یا رژیم غذایی خاصی دریافت کنند.

وی با بیان اینکه همه استان‌های کشور این مشکل را دارند، یادآور شد: داروهای بیماران دیابتی به صورت سهمیه بندی شده توسط سازمان غذا و دارو کشور برای استان‌های کشور در کوتاه مدت تأمین می‌شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در ادامه با اشاره به اینکه شرایط شیوع ویروس کرونا منجر شد برخی از اقلام دارویی به کشور وارد نشود، تصریح کرد: ممکن است بیماران تنفسی نیز به مشکلی مواجه شوند که توصیه می‌‍شود با مراجعه به پزشک خود داروی جدید را برای مدت زمان کوتاهی جایگزین کنند.

انتهای پیام/ج