گروه : اقتصادی
حوزه : اقتصاد بین الملل
شماره : ۱۳۹۹۰۳۱۷۰۰۰۹۲۷
تاریخ : ۱۳۹۹/۳/۱۷ - ۵:۳۸ ب.ظ
تهدید دوباره چین و اروپا توسط آمریکا به اعمال تعرفه رئیس‌جمهور آمریکا شب گذشته اتحادیه اروپا را تهدید کرد در صورتی که اعمال تعرفه بر واردات شاه میگو از آمریکا را حذف نکند بر واردات خودرو از اروپا تعرفه اعمال خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، ‌شب گذشته تهدید کرد در صورتی که اتحادیه اروپا تعرفه بر واردات شاه میگو (لابستر) از آمریکا را لغو نکند بر واردات خودرو از این اتحادیه تعرفه اعمال خواهد کرد.

ترامپ، به پیتر ناوارو، مشاور تجاری کاخ سفید که مسئولیت مذاکره در این باره را به وی واگذار کرد، لقب شاه میگو بزرگ داد.

ترامپ در جمع ماهیگیران آمریکایی از ناوارو خواست تا در صورتی که چینی‌ها اعمال تعرفه بر واردات شاه میگوی آمریکا را لغو نکنند تعدادی از کالاهای وارداتی از چین را برای اعمال تعرفه معرفی کنند.

ترامپ گفت در صورتی که اتحادیه اروپا هر چه سریع‌تر تعرفه بر واردات شاه میگو از آمریکا را حذف نکند ما بر واردات خودرو از آنها تعرفه اعمال خواهیم کرد که  معادل آن خواهد بود.

وی به ماهیگیران آمریکایی قول داد که اعمال تعرفه بر واردات شاه میگو در اروپا خیلی سریع متوقف خواهد شد.

رابرت لایتهایزر، نماینده تجاری آمریکا، که مذاکره کننده ارشد این کشور با اتحادیه اروپا بوده سال گذشته پیشنهاد کرد که یک توافق کوچک با اتحادیه اروپا بسته شود تا موانع صادرات شاه میگو به اروپا کاهش یابد اما این پیشنهاد نتوانست آنگونه که باید توجهات را به خود جلب کند.

انتهای پیام/