گروه : اقتصادی
حوزه : اقتصاد بین الملل
شماره : ۱۳۹۹۰۳۲۰۰۰۰۶۸۴
تاریخ : ۱۳۹۹/۳/۲۰ - ۳:۰۱ ب.ظ
قیمت نفت به 40 دلار کاهش یافت قیمت نفت در بازارهای جهانی با تضعیف ارزش دلار و نگرانی در مورد عرضه بیش از حد در بازار به 40.07 دلار در هر بشکه کاهش یافت.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، با تضعیف ارزش دلار و نگرانی در مورد عرضه بیش از حد در بازار پس از اعلام اینکه 3 کشور تولیدکننده نفت حاشیه خلیج فارس به کاهش‌های داوطلبانه خود پایان می‌دهند، قیمت نفت کاهش یافت.

هر بشکه نفت برنت با 73 سنت کاهش 40.07 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 91 سنت کاهش 37.28 دلار معامله شد.

جیوانی استونو، تحلیلگر UBS  گفت: «افزایش اندک ارزش دلار بر قیمت نفت خام تاثیر گذاشته است. همچنین چشم‌انداز تولید بیشتر عربستان، کویت، امارات و عمان در ماه جولای به قیمت‌ها کمک نکرد.»

اوپک پلاس در روز شنبه توافق کردند تا توافق کاهش تولید 9.7 میلیون بشکه ای خود را تا پایان ماه جولای ادامه دهند.

با این حال عربستان در آخر اعلام کرد کویت و امارات کاهش 1.18 میلیون بشکه‌ای که اکنون انجام داده‌اند و بیش از هدف تعیین شده اوپک پلاس است را تمدید نخواهند کرد.

همچنین نگرانی‌هایی وجود دارد که بروز نشانه های اخیر بهبود تقاضا، می‌تواند عرضه نفت غیراوپکی را بالا ببرد.

بجورنار تانهوگن، تحلیلگر بازار گفت: «سطوح قیمتی سالم می تواند تولیدات محدود نشده سایر کشورها نظیر آمریکا و کانادا را به حالت قبل برگرداند... و اگر تولید در آنجا افزایش یابد، قیمت‌ها البته خسارت خواهد دید.»

بانک گلدمن ساکز پیش بینی‌ خود برای قیمت نفت برمت در سال 2020 را به 40.40 دلار و برای نفت خام امریکا به 36 دلار در هر بشکه افزایش و هشدار داد قیمت‌ها ممکن است در هفته‌های آتی به علت بی ثباتی در تقاضا و پر شدن مخازن کاهش یابد.

انتهای پیام/