گروه : استانها
حوزه : سمنان
شماره : ۱۳۹۹۰۳۲۸۰۰۰۳۰۲
تاریخ : ۱۳۹۹/۴/۱ - ۹:۲۵ ق.ظ
بررسی و نمونه‌گیری مستمر از چشمه تلخاب و آبگرم سرخه مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرخه از بررسی و نمونه‌گیری مداوم و مستمر از چشمه تلخاب و آبگرم سرخه برای تضمین سلامت آن خبر داد.

لیلا اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سرخه اظهار کرد: کارکنان و مسؤولان مرکز بهداشت شهرستان سرخه نظارت دقیق و مستمری بر رعایت اصول بهداشتی توسط تولیدکنندگان و فروشندگان و سایر مشاغل دارند تا سلامت هر چه بیشتر شهروندان تأمین شود.

وی افزود: برای اماکن پرخطر و مکان‌هایی که با آب، غذا و خوراکی سروکار دارند، همچون سوپرمارکت‌ها، فروشگاه‌ها، نانوایی‌ها و ...، بازدیدها توسط همکاران و مسؤولان ذی‌ربط به‌صورت مداوم انجام می‌گیرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرخه تصریح کرد: به‌مراتب بر فعالیت مکان‌هایی که رعایت بهداشت بیش از پیش در آنها اهمیت دارد، همچون اغذیه‌فروشی‌ها، رستوران‌ها و چلوکبابی‌ها به‌صورت دقیق‌تر و در بازه زمانی بیش‌تری نظارت می‌شود.

اسکندری اضافه کرد: همچنین چشمه تلخاب و آبگرم که افراد برای شنا کردن از آن استفاده می‌کنند، نیز موردتوجه قرار دارد و در آنجا نمونه‌گیری‌ها به‌صورت ماهانه انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: البته در فصل تابستان چون این منطقه توریست‌پذیر است، فاصله زمانی نمونه‌گیری‌ها به‌مراتب کمتر می‌شود و آزمایش‌های دقیقی برای تضمین سلامت آب صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/۲۵۶۸/ح/