گروه : استانها
حوزه : گیلان
شماره : ۱۳۹۹۰۴۰۱۰۰۰۶۸۴
تاریخ : ۱۳۹۹/۴/۱ - ۲:۳۳ ب.ظ
افتتاح ۱۰ باغ‌موزه دفاع مقدس در سال جاری جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور با بیان اینکه ۱۵ موزه دفاع مقدس ما سال گذشته افتتاح شد، گفت: تعداد ۱۰ موزه دفاع مقدس امسال افتتاح می‌شود و باید تلاش شود که باغ‌موزه دفاع مقدس گیلان نیز به‌زودی افتتاح شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، امیرمحمد فهمیده قاسم‌زاده پیش از ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان در سالن اجتماعات شهدای ناجا در رشت با بیان اینکه شهید چمران الگو تمامی رزمندگان بود، اظهار کرد: شهدا و رزمندگان سرمایه‌های دفاع مقدس هستند.

وی با اشاره با اینکه در پنجاه سال اخیر دوران طلایی ایران اتفاق افتاده، افزود: امام خمینی (ره) ادامه‌دهنده راه سردار جنگل، میرزا کوچک خان بود که در بهمن سال ۵۷ به پیروزی رسید و حکومت پهلوی را ساقط کرد.

جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور با اشاره به اینکه اتحاد ارتش، سپاه و بسیج باعث پیروزی ما درنبرد با دشمنان تادندان‌مسلح بود، بیان کرد: تاریخ دوران دفاع مقدس بسیار زیباست زیرا تمامی اقشار جامعه در این نبرد حاضر بودند.

فهمیده با بیان اینکه بیش از نیمی از شهدای استان گیلان از ارتش هستند، افزود: بعد از عزل بنی‌صدر خائن، پیروزی‌های پی‌درپی دوران دفاع مقدس محقق شد.

وی با اشاره به اینکه تمامی دنیا از تدابیر امام خمینی (ره) در حیرت هستند، بیان کرد: اوج کار فرهنگی دفاع مقدس بنیاد، در دسال جاری است زیرا چهل‌سالگی دوران دفاع مقدس است.

جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور با اشاره به اینکه تا زمانی که این ولایت و نیروهای مسلح مقتدر و مردم بصیر هستند این انقلاب در مقابل دشمنان محکم می‌ایستد، گفت: انقلاب اسلامی ما باقدرت جلو می‌رود و ما باید در تمامی حوزه‌ها قوی باشیم.

وی با بیان اینکه ۱۵ موزه دفاع مقدس ما سال گذشته افتتاح شد افزود: تعداد ۱۰ موزه دفاع مقدس امسال افتتاح می‌شود و باید تلاش شود که باغ‌موزه دفاع مقدس گیلان نیز به‌زودی افتتاح شود.

جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور با اشاره به اینکه پیام شهیدان به ما حفظ عزت ایران اسلامی است، تصریح کرد: ما باید به تاریخ دفاع مقدس آگاهی داشته باشیم و برای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تلاش کنیم و به فرامین مقام معظم رهبری باجان و دل گوش کنیم.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸