گروه : استانها
حوزه : مازندران
شماره : ۱۳۹۹۰۴۰۱۰۰۰۷۷۹
تاریخ : ۱۳۹۹/۴/۱ - ۵:۰۳ ب.ظ
تیرماه با گرمای هوا از راه رسید/ تداوم هوای گرم و تابستانه تا پنج‌شنبه معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: تداوم هوی گرم را کماکان همانند روزهای گذشته تا پنج‌شنبه هفته جاری داریم.

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: براساس نقشه‌های هواشناسی، تداوم هوی گرم را کماکان همانند روزهای گذشته تا پنج‌شنبه هفته جاری داریم.

وی افزود: البته هرچند طی روزهای پیش‌رو نوسانات دمای هوا را داریم اما این تغییرات دمایی جزئی بوده و کماکان هوا گرم و تابستانه خواهد بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با تاکید بر مدیریت در مصرف انرژی، اضافه کرد: موضوع دیگر توجه کشاورزان به بحث ابیاری باغ‌ها است.

اسدی بیان کرد: امروز با عبور موج ناپایدار تراز میانی در سطح استان وزش باد   در ارتفاعات غربی استان رشد ابر و احتمال رگبار پراکنده وجود دارد.

وی یادآور شد: دما تا پنج‌شنبه در مناطق غربی تا ۳۳ و در مناطق مرکزی و شرقی تا ۳۶ درجه پیش‌بینی می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اشاره به اینکه عصر پنج شنبه با شمالی شدن جریانات انتظار داریم شاهد افزایش ابر باشیم و دمای هوا روند کاهشی خواهد داشت، تصریح کرد:  روزهای جمعه و شنبه انتظار داریم آسمانی نیمه‌ابری همراه با کاهش دما و خنک شدن هوا در استان را شاهد باشیم که همراه با بارش‌های پراکنده، وزش باد و احتمال رعدو برق خواهد بود.

اسدی در پایان گفت: دریای مازندران طی امروز و فردا به‌صورت نسبتا مواج پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام/86034/ع