گروه : استانها
حوزه : لرستان
شماره : ۱۳۹۹۰۴۰۱۰۰۱۱۶۷
تاریخ : ۱۳۹۹/۴/۱ - ۸:۲۹ ب.ظ
کلاهبرداری در پوشش پرداخت تسهیلات کم‌بهره فرمانده انتظامی لرستان از دستگیری کلاهبردار 17 میلیاردی در پوشش پرداخت تسهیلات کم بهره با اخذ سپرده از شهروندان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، سردار حاجی‌محمد مهدیان‌نسب در تشریح این خبر گفت: یک کلاهبردار در سال گذشته با تشکیل موسسه‌ای مبنی بر ارائه تسهیلات کم بهره با اخذ سپرده، تعدادی از شهروندان را مجاب به پرداخت وجه به حساب خود کرده و با جلب اعتماد و فریب شهروندان، 17 میلیارد ریال از آنان کلاهبرداری و از محل متواری که با مراجعه شکات به پلیس، شناسایی و دستگیری وی در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با تحقیقات گسترده وکارهای اطلاعاتی و تلاش ماموران پلیس شهرستان "دلفان" متهم تحت تعقیب شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی لرستان گفت: فرد کلاهبردار در بازجویی‌های اولیه به جرم خود معترف و اظهار داشت که از 100 شهروند 17 میلیارد ریال به بهانه‌های مختلف کلاهبرداری کرده است.

مهدیان‌نسب با بیان اینکه متهم با تشکیل پرونده به مراجع ذی صلاح معرفی شد، گفت: پلیس توانسته درصد بسیار بالایی از جرایم جعل و کلاهبرداری را کشف کند هرچند هوشیاری مردم سهم زیادی در جلوگیری از افزایش وقوع چنین جرایمی دارد.

انتهای پیام/