گروه : استانها
حوزه : سمنان
شماره : ۱۳۹۹۰۴۰۲۰۰۰۳۲۲
تاریخ : ۱۳۹۹/۴/۲ - ۱۱:۱۷ ق.ظ
فارس من| اجرای پویش «بدون قیمت نخریم» در سمنان معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از اجرای پویش «بدون قیمت نخریم» در سمنان خبر داد و گفت: نصب برچسب قیمت روی اجناس ضروری و الزامی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، مخاطبان خبرگزاری فارس با ورود به سامانه «فارس من» که مطالبات و مشکلات مردمی را در سراسر کشور پیگیری می‌کند، با سوژه‌های «چرا کالاها در سمنان از تهران بسیار گران‌تر هست؟»، «لزوم بازرسی‌های دوره‌ای برای آرامش در بازار» و «تورم بی‌حساب و کتاب در سمنان»، از مسؤولان پرسیده‌اند که گرانی کالاها در سمنان چرا مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

مهدی یحیایی، معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اظهار کرد: در راستای نظارت بهینه و مطلوب بر بازار و با توجه به اهمیت نقش مؤثر برچسب قیمت و صدور برگ خرید در افزایش شفافیت بازار عرضه کالا و خدمات و به‌منظور جلوگیری از تضییع حقوق مصرف‌کنندگان، نصب برچسب قیمت روی اجناس و ارائه صورت‌حساب معتبر به مشتریان بر تمام واحدهای صنفی و تولیدی ضروری و لازم‌الاجراست.

وی با بیان اینکه دانستن قیمت کالا حق مسلم مصرف‌کنندگان است، تصریح کرد: به جهت تحقق اهداف موردنظر و کاهش تخلفات اقتصادی و جلوگیری از افزایش غیرقانونی قیمت‌ها و اجحاف به اقشار آسیب‌پذیر جامعه، رعایت ضرایب سود مصوب، درج قیمت و نصب نرخ‌نامه از سوی بازرسان سازمان با جدیت رصد و پایش می‌شود.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان همچنین از اجرای پویش (بدون قیمت نخریم) در استان همزمان با سراسر کشور خبر داد و اظهار داشت: به‌منظور فراهم نمودن شرایط سالم برای انتخاب کالا و خدمات برای مصرف‌کنندگان، پویش مردمی بدون قیمت نخریم در استان اجرا می‌گردد.

وی با بیان اینکه یکی از مؤثرترین راهکارهای تنظیم بازار برچسب قیمت کالا و خدمات توسط متصدیان واحدهای صنفی است، کرد: هدف از اجرای این پویش مردمی این است که مردم با امتناع از خرید کالا از واحدهای صنفی فاقد درج قیمت از سوءنیت برخی افراد سودجو در انجام تخلف گران‌فروشی کالا و خدمات جلوگیری شود.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان یادآور شد: بر اساس فصل هشتم قانون نظام صنفی و قانون تعزیرات حکومتی، عدم درج قیمت کالا و خدمات به‌عنوان تخلف صنفی محسوب می‌شود و هم استانی‌های سمنانی می‌توانند در صورت مشاهده تخلفات صنفی موارد را از طریق سامانه 124 ستاد خبری سازمان منعکس تا توسط بازرسان و کارشناسان سازمان مورد رسیدگی قرار گیرد.

انتهای پیام/74002/م/و