گروه : استانها
حوزه : بوشهر
شماره : ۱۳۹۹۰۴۰۲۰۰۱۰۴۲
تاریخ : ۱۳۹۹/۴/۲ - ۶:۴۲ ب.ظ
جان باختگان کرونا در بوشهر به ۵۵ نفر رسید/ فوت 7 نفر در یک روز دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر از ثبت هفت مورد جدید فوت در استان خبر داد و گفت: متأسفانه شمار جان‌باختگان ناشی از ویروس کرونا در استان بوشهر تا روز دوشنبه دوم تیرماه به ۵۵ نفر رسیده است.

به گزارش  خبرگزاری فارس از بوشهر، سعید کشمیری امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ مورد مبتلای جدید به کرونا در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به افزایش هشت مورد در بخش‌های مراقبت ویژه افزود: در حال حاضر ۲۸ بیمار در بخش ICU تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند که از این تعداد ۸ مورد مبتلا به کرونا هستند.
وی تصریح کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته ۴۳ مورد از موارد بستری در بیمارستان‌های استان بوشهر با حال عمومی خوب ترخیص شده‌اند که ۱۷ مورد آن‌ها مبتلا به کرونا بوده‌اند.

کشمیری اضافه کرد: ۲۰۸ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند که ۹۸ مورد آن‌ها مبتلا به کرونا هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه تاکنون ۵۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در استان جان خود را از دست داده‌اند افزود: یک آقای ۴۴ ساله بدون سابقه بیماری زمینه ای و یک خانم ۷۲ ساله با سابقه بیماری زمینه ای هر دو ساکن شهرستان‌ دیر ، دو خانم ۷۶ و ۶۳ ساله و دو آقای ۳ و ۶۵ ساله ساکن شهرستان بوشهر و یک خانم ۶۱ ساله ساکن شهرستان دشتستان که هر پنج مورد سابقه بیماری زمینه‌ای داشتند، فوت کرده‌اند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با اشاره به اینکه پنج متغیر می تواند علائم، پیشرفت و نتیجه بیماری کووید ۱۹ را تحت تاثیر قرار دهد افزود: مقدار ویروس، ژنتیک افراد، راه عبور عفونت به بدن، قدرت ویروس، وضع ایمنی و سابقه افراد در مواجهه با سایر عفونت‌ها پاسخ به کووید۱۹ را در بدن مشخص می‌کند.
انتهای پیام/