گروه : اقتصادی
حوزه : نفت و انرژی
شماره : ۱۳۹۹۰۴۰۳۰۰۰۶۱۱
تاریخ : ۱۳۹۹/۴/۳ - ۱:۱۱ ب.ظ
سهم 60 درصدی بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری پروژه‌های وزارت نیرو وزیر نیرو گفت: بیش از 60 درصد سرمایه‌گذاری انجام شده به منظور تکمیل پروژه‌های ساخت سد، ساخت نیروگاه و غیره در قالب پویش الف-ب-ایران از بخش خصوصی جذب شده است.

رضا اردکانیان وزیر نیرو، در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس ضمن تاکید بر برنامه‌ریزی‌های وزارت نیرو به منظور جذب سرمایه‌های داخلی اظهار داشت: وزارت نیرو در قالب سازوکارهای و سیاست‌های اجرای خود، شرایط را به منظور جذب سرمایه‌های داخلی مهیا کرده است.

وزیر نیرو ضمن پاسخ به این سوال که چه میزان از سرمایه‌گذاری انجام شده در پویش الف-ب-ایران مرتبط به بخش خصوصی است، تصریح کرد: بیش از 60درصد سرمایه‌گذاری انجام شده به منظور تکمیل پروژه‌های ساخت سد، ساخت نیروگاه و غیره در قالب پویش الف-ب-ایران از بخش خصوصی جذب شده است.

اردکانیان با اشاره به شرایط تحریمی و عملکرد وزارت نیرو گفت: پروژه‌های وزارت نیرو در شرایط تحریمی با قدرت به پیش می‌رود. در حال حاضر پروژه‌های این وزارت‌خانه به ارزش 50هزار میلیارد تومان با کمک بخش خصوصی در دستور کار قرار دارد.

وی در پایان با اشاره به گذشت 8هفته از پویش الف- ب-ایران، گفت: تاکنون 33هزار و 453میلیارد تومان پروژه ساخت سد، نیروگاه، شبکه‌های توزیع و سایر پروژه‌ها در قالب این این پویش افتتاح شده است.

انتهای پیام/