گروه : علمی و دانشگاهی
حوزه : علم و فن آوری جهان
شماره : ۱۳۹۹۰۴۰۹۰۰۰۳۳۷
تاریخ : ۱۳۹۹/۴/۱۰ - ۳:۳۳ ق.ظ
نانو ذرات هوشمندی که تومورها را مورد هدف قرار می دهند محققان چینی نانوذرات قابل تجزیه تخریب پذیر را هدف قرار داده اند که یک درمان امیدوار کننده برای درمان تومور است.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، به گفته آکادمی علوم چین (CAS)، محققان چینی نانوذرات قابل تجزیه تخریب پذیر را هدف قرار داده اند که یک درمان امیدوار کننده برای درمان تومور است.

این آکادمی یادآور شد: یک تیم تحقیقاتی مشترک با دانشمندان CAS نانوذرات هدفمند را به عنوان ترکیبی از درمان انفارکتوس تومور و شیمی درمانی توسعه دادند.

مدتهاست محققان برای پیدا کردن یک درمان ایمن و مؤثر برای ترومبوزیس عروقی در تلاش بوده‌اند؛ داروهایی که باعث ترومبوس در عروق تومور می‌شوند، منجر به ریشه کن کردن طولانی مدت تومور نمی‌شوند.

تیم تحقیقاتی CAS نانوذره را تولید کرده که می‌تواند دقیقاً ترومبین را به دیواره عروق تومور و استروما تومور بفرستد و تومور را به حالت «گرسنگی تا مرگ» بفرستد.

نتایج مطالعه نشان داد که مصرف همزمان سمیت سلولی و پروتئاز برای استخراج انفارکتوس عروقی در تومورهایی با نانوذرات هدفمند، یک استراتژی امیدوارکننده برای بهبود شاخص درمانی تومور مبتنی بر انعقاد را حاصل می‌شود.

انتهای پیام/