گروه : اقتصادی
حوزه : راه و مسکن
شماره : ۱۳۹۹۰۴۱۰۰۰۰۷۲۷
تاریخ : ۱۳۹۹/۴/۱۰ - ۳:۰۰ ب.ظ
ثبت جهانی راه‌آهن ایران در آینده‌ نزدیک/ اتصال مناطق 17 و 18 تهران به شبکه ریلی شهردار تهران گفت: طی توافق شهرداری تهران و شرکت راه‌آهن، اتصال ریلی مناطق 17 و 18 به شبکه ریلی انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، پیروز حناچی در مراسم بهره‌برداری از سومین مرحله تحویل جدید ناوگان ریلی و توسعه همکاری‌های اقتصادی و اجتماعی راه‌آهن اظهار داشت: در قرارداد بین شرکت راه‌آهن و شهرداری تهران در زمینی به طول 9 کیلومتر که بالای تونل ریلی مناطق 17 و 18 تهران مربوط به خط آهن تهران - تبریز ساخته می‌شود، طراحی شهری اجرا می‌شود. 

وی افزود: حدود 9 کیلومتر فضا روی این تونل است که با برنامه‌ریزی مشخص تبدیل به موتور محرک اقتصادی - اجتماعی در جنوب تهران و مناطق 17 و 18 می‌شود. 

وی افزود: طی توافق امکان اتصال ریلی مناطق 17 و 18 در شبکه ریلی هم فراهم خواهد شد. 

حناچی از ثبت جهانی راه‌آهن ایران در سال جاری خبر داد و گفت: پیش از ما کشورهای اطریش و سوئیس توانسته‌اند راه‌آهن خود را ثبت جهانی کنند و این موضوع راه‌آهن ما را به یک ارزش ملی و عمومی تبدیل می‌کند.

وی گفت: این محور بزرگ مکانی مناسب برای طراحی شهری به عنوان موتور محرک اقتصادی در مناطق 17 و 18 است و سرنوشت منطقه را تغییر می‌دهد. 

انتهای پیام/