گروه : بین الملل
حوزه : غرب آسیا
شماره : ۱۳۹۹۰۴۱۰۰۰۰۹۷۳
تاریخ : ۱۳۹۹/۴/۱۰ - ۵:۳۸ ب.ظ
تظاهرات کنندگان سوری پرچم آمریکا را در اعتراض به تحریم‌ سزار به آتش کشیدند مردم شرق سوریه با برپایی تجمع اعتراضی علیه فصل جدیدی از تجاوز آمریکا به کشورشان با اعمال تحریم‌های اقتصادی، پرچم آمریکا را به آتش کشیدند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، اعتراضات ضد آمریکایی در استان «الحسکه» در شمال شرق سوریه در مخالفت با حضور نظامیان آمریکایی در این کشور و تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه مردم سوریه ادامه دارد.

مردم شهرک «حامو» از توابع شهر القامشلی سوریه امروز با برپایی یک تجمع ملی، فصل جدید از تجاوز خصمانه به سوری‌ها و کشورشان را که معروف به قانون سزار است، محکوم کردند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، مردم روستای حامو در این تجمع با در دست داشتن پلاکاردها و پارچه نوشته‌هایی علیه آمریکا و ترکیه، سیاست‌های خصمانه این نیروهای اشغالگر را محکوم کردند.

آنها همچنین یکپارچگی و اتحاد کامل سوری‌ها را برای همکاری در کاستن از پیامدهای منفی تحریم‌های آمریکا علیه سوریه خواستار شدند.

 

 

تظاهرات‌کنندگان همچنین شعارهایی ملی را در تمجید از دلاورمردی نیروهای ارتش سوریه و مقاومت ملت سوریه و رهبران آن در برابر تجاوز بیگانگان سر می‌دادند و تاکید کردند که تحریم‌ها چیزی از اراده سوری‌ها در مقاومت در برابر تروریسم جهانی نمی‌کاهد.

ساکنان روستای «بویر البوعاصی» در ریف «قامشلی» در شمال شرق سوریه هم روز گذشته علیه نظامیان آمریکایی و ترکیه‌ای در سوریه و همچنین تحریم‌های سزار اعتراض کردند.

مناطق متعددی در شرق سوریه این روزها شاهد برپایی تظاهرات علیه آمریکا، شبه نظامیان تحت حمایت آمریکا یا اشغالگری ترکیه در خاک سوریه است.

قانون تحریمی سزار، مصوب کنگره آمریکا است که در تاریخ ۲۰ آذر ماه ۱۳۹۸ پس از سه سال کش‌وقوس بین دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات، به تصویب رسید و از اول ماه میلادی جاری اجرایی شد.

انتهای پیام/.