گروه : بین الملل
حوزه : آمریکا، اروپا
شماره : ۱۳۹۹۰۴۱۲۰۰۰۷۶۸
تاریخ : ۱۳۹۹/۴/۱۲ - ۶:۱۰ ب.ظ
کرملین؛ اعتماد مردم روسیه به پوتین در نتیجه همه‌پرسی منعکس شد سخنگوی دولت روسیه نتایج همه‌پرسی اصلاح قانون اساسی را نشانه اعتماد مردم این کشور به رئیس‌جمهورشان توصیف کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین روز پنجشنبه گفت، ذات همدلی مردم روسیه در این همه پرسی معیاری برای عمق اعتماد مردم به «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور این کشور بود.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، پسکوف گفت: «این قطعاً پیروزی است. آنچه به وقوع پیوست به اصلاح یک همه‌پرسی پیروزمندانه درباره اعتماد به پوتین بود».

نتایج همه‌پرسی انجام گرفته نشان می‌دهد که اکثریت مردم روسیه به فراهم آمدن زمینه برای تداوم ریاست‌جمهوری «ولادیمیر پوتین» تا سال ۲۰۳۶، «آری» گفتند.

پوتین هم‌اکنون با تغییر قانون اساسی روسیه، حق شرکت در دو دوره دیگر از انتخابات ریاست‌جمهوری کشورش را به دست خواهد آورد و می‌تواند برای ۱۶ سال رئیس‌جمهور باشد.

اصلاحات قانون اساسی روسیه در ژانویه سال جاری رونمایی شد و پارلمان این کشور در ماه مارس از آن‌ها حمایت و تصویب‌شان کرد اما خواستار برگزاری یک‌همه‌پرسی برای «جلب حمایت عمومی» شد.

این همه‌پرسی که  قرار بود ۲۲ آوریل سال جاری در روسیه برگزار شود، به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد و از صبح روز پنج‌شنبه، بیست و پنجم ژوئن، به‌مدت یک هفته آغاز شد.

انتهای پیام/ص