گروه : بین الملل
حوزه : غرب آسیا
شماره : ۱۳۹۹۰۴۱۵۰۰۰۰۷۳
تاریخ : ۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۸:۴۱ ق.ظ
صنعاء: تسلیم فشارهای ائتلاف برای پذیرش معادلات سیاسی مد نظر آنها نمی‌شویم دبیرکل شورای عالی سیاسی دولت نجات ملی یمن اعلام کرد، همانطور که طی پنج سال در میدان با ائتلاف سعودی مقابله شده اکنون نیز در برابر تحمیل معادله سیاسی مورد خواست آن مقاومت خواهد شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «یاسر الحوری» دبیر کل شورای عالی سیاسی دولت نجات ملی یمن اعلام کرد، معادله‌ای که یمنی‌ها بر روی آن کار می‌کنند معادله‌ای بزرگ و راهبردی است.

وی به شبکه «المیادین» گفت: ما در یک معادله راهبردی و واقعا قدرتمند در برابر عربستان سعودی و ائتلاف متجاوز به یمن قرار داریم.

الحوری افزود، ائتلاف سعودی از خلل تشدید تنش‌ها و حملات هوایی دنبال تحمیل معادله سیاسی جدید از طریق آنچه «ابتکار صلح» می‌نامد، است اما آنچه ابتکار صلح می‌نامند شامل اقداماتی است که قبلا مشخص شده و چه بسا فرستاده سازمان ملل در امور یمن نیز به زودی این کار را انجام دهد.

وی به توقیف کشتی‌های نفتی توسط ائتلاف سعودی به رغم داشتن مجوز اشاره کرد و گفت، ائتلاف از این موضوع و تشدید حملات برای اعمال فشار بر صنعاء برای موافقت با طرح صلح استفاده می‌کند اما «نخواهد توانست معادلاتی که آن را صلح می‌نامند و آنطور که خود می‌خواهند بر ما تحمیل کنند».

الحوری تأکید کرد: ما با صلح عادلانه‌ای که پاسخ دهنده فداکاری‌های بزرگ یمنی‌ها در میدان باشد موافقت خواهیم کرد. سرنوشت ادامه تشدید حملات با هدف تحمیل برخی دیکته‌ها که آن را سیاسی می‌نامند و نیز تلاش برای تغییر برخی برگ‌های میدانی، شکست است.

وی افزود، همانگونه که در طول پنج سال گذشته در میدان با ائتلاف سعودی مقابله شده اکنون نیز در مقابل تلاش‌های سیاسی که به خاطر آن فشار اقتصادی و نظامی وارد می‌کنند، ایستادگی خواهد شد و این توطئه شکست خواهد خورد.

الحوری در ادامه به پیشروی خوب در جبهه‌های مأرب (در مرکز یمن) اشاره کرد و گفت، مأرب یکی از جبهه‌هایی است که باید به آغوش یمن بازگردد؛ این تصمیمی سیاسی و انقلابی است و مأرب به زودی پس گرفته خواهد شد.

ائتلاف سعودی در شنبه شب (دیشب) شهرهای «مجزر»، «ماهلیه» و «العبدیه» در جنوب مأرب را به چهار حمله هوایی هدف گرفت تا تعداد حملات طی ساعت‌های گذشته به ۴۱ عدد برسد.

انتهای پیام/ص