گروه : سیاست خارجی
حوزه :
شماره : ۱۳۹۹۰۴۳۰۰۰۰۶۷۳
تاریخ : ۱۳۹۹/۴/۳۰ - ۲:۲۶ ب.ظ
خرسندی جمهوری اسلامی ایران از برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات پارلمانی سوریه سخنگوی وزارت امور خارجه از برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات پارلمانی سوریه ابراز خرسندی کرد و گفت: امیدواریم این انتخابات گامی مثبت در راستای صلح، ثبات و پیشرفت روند گفت‌وگوهای سیاسی سوری - سوری و تسکین آلام مردم این کشور باشد.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) ضمن ابراز مراتب خرسندی جمهوری اسلامی ایران از برگزاری موفقیت آمیز انتخابات پارلمانی سوریه افزود: این انتخابات در شرایطی برگزار می‌شود که مردم سوریه به دلیل درگیری و ویرانی‌های تحمیل شده ناشی از اقدامات گروه‌های تروریستی، حضور نیروهای اشغالگر خارجی و تحریم‌های ظالمانه یکجانبه رنج و سختی‌های زیادی را متحمل شده‌اند.

موسوی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران امیدوار است انتخابات پارلمانی سوریه گامی مثبت در راستای صلح، ثبات و پیشرفت روند گفت‌وگوهای سیاسی سوری- سوری و تسکین آلام مردم این کشور باشد.

انتخابات پارلمانی سوریه (مجلس الشعب) روز یکشنبه در ۱۵ حوزه انتخاباتی این کشور برگزار شد و هزار و ۶۵۶ نامزد در این انتخابات از جمله ۲۰۰ نامزد زن برای کسب ۲۵۰ کرسی پارلمان شرکت کردند.

 انتخابات مذکور دو بار به دلیل شیوع کرونا در سوریه، به تاخیر افتاد اما دیروز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ۱۵ حوزه انتخاباتی موجود در ۱۴ استان این کشور،(در استان حلب دو حوزه انتخاباتی تدارک دیده شده است)  برگزار شد.

انتهای پیام/